Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                                   Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                            

Apel – pomóżmy rodzinie Temlerów w poszukiwaniu pamiątek#1 2.11.2011 12:53:58

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11810
WWW

opis działu

Rozpoczynamy w niniejszym dziale projekt, którego zadaniem jest inwentaryzacja wartościowych obiektów. Chcielibyśmy gromadzić tu informacje o tym wszystkim, co przetrwało - mimo wojen, odbudowy i dynamicznego rozwoju miasta. Nie zajmujemy się tu jedynie obiektami wpisanymi do oficjalnego rejestru zabytków - chcemy zebrać jak najwięcej danych, mogących pomóc w ratowaniu naszego dziedzictwa. Poszukujemy wszelkich informacji - od zdjęć, przez informacje o projektantach, budowie, właścicielach i dziejach budynków, do historii ludzi z nimi związanych, życiorysów czy wspomnień. Cenne będą też wszelkie informacje bibliograficzne, przydatne będzie wszystko, gdzie można na jakieś ślady opisywanych tu obiektów natrafić. Naturalnie, jeśli budynek został już wpisany do rejestru zabytków, taka informacja powinna się tu także znaleźć. Zachęcam do współpracy - także osoby na forum niezarejestrowane, ten dział będzie otwarty dla wszystkich.

Dział dotyczy Woli. Osobiście, pochodząc z Muranowa, czuję się z tą dzielnicą związany, posiadam też trochę zebranych wcześniej informacji, które tu się mogą przydać. Od czegoś trzeba zacząć, jeśli projekt będzie się rozwijał, rozszerzymy go na inne dzielnice.


Ważne uwagi techniczne:

- Dla każdego budynku, zakładany będzie odrębny wątek.
- Tytuł wątku, musi zawierać adres (np. Żelazna 64), bez żadnych dopisków - te, gdyby się pojawiły, będą usuwane, dla zachowania przejrzystości spisu.
- Wskazane jest, aby podawane informacje opatrzone były danymi umożliwiającymi dotarcie do źródła, z którego pochodzą.
- Niestety, skrypt forum nie umożliwia alfabetycznego sortowania wątków. Aby nie tworzyć nowego wpisu dla już opisywanego obiektu, polecam używać opcji "Szukaj". Wpisy z wątków dublujących już istniejące, będą przenoszone we właściwe miejsce.
- Wszelkie wpisy nie dotyczące tematyki działu, będą przenoszone lub usuwane.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora