Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 28.10.2011 11:01:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

polskie obozy koncentracyjne

Sprawa jest dobrze znana. Otrzymałem dziś apel w sprawie zbierania podpisów pod petycją, który pozwalam sobie poniżej zamieścić.


Szanowni Państwo,

z pewnością coraz częściej spotykają się Państwo z aktami fałszowania i "naciągania" historii dotyczącej zbrodni hitlerowskich dokonywanych na ziemiach polskich przez niemieckich nazistów podczas II wojny światowej.
Dziennikarze na zachodzie coraz bardziej bezrefleksyjnie traktują fałszywe "polskie obozy zagłady" czy "polskie obozy koncentracyjne", jako termin, który strukturyzuje narrację o wydarzeniach II wojny światowej w Europie Środkowej i Wschodniej.
Poniżej z upoważnienia i rekomendacji Pana Grzegorza Borowca - Dyrektora Generalnego Ministerstwa Skarbu Państwa, przesyłam apel i link do petycji z uprzejmą prośbą o analizę i refleksję oraz poparcie przedmiotowego wniosku.


Podpiszcie proszę, to ważne

Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować - podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.
Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje - takie jak "New YorkTimes", "Wall Street Journal", "Washington Post"czy Associated Press - wprowadziły do tzw. Stylebooków (dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu "polski obóz koncentracyjny". Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc "niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady". Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw "polskim obozom"?

Link do strony z petycją:

www.thekf.org/events/news/petition/


Nie pozwólmy aby kłamstwa o Polsce wrastały w intelektualne nawyki dziennikarzy na całym świecie, gdzie fałsz o "polskich obozach śmierci" zacznie działać na poziomie automatycznego skojarzenia.
Pomóżmy wspólnie przywrócić historii jej prawdziwe oblicze! Dbajmy o godność i dobre imię naszego państwa.
Jest to istotne dla nas, ale przede wszystkim dla naszych przyszłych pokoleń, gdzie pamięć historyczna opierać się będzie na wiedzy podręcznikowej a nie osobistych doświadczeniach naocznych świadków tamtych mrocznych wydarzeń w historii Europy i Świata.
Gorąco zachęcam do poparcia powyższej akcji i aktywnego włączenia się w budowanie prawdy o niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych i zagłady utworzonych przez nazistowskie Niemcy na ziemiach polskich.

z upoważnienia i rekomendacji
Pana Grzegorza Borowca
Dyrektora Generalnego Ministerstwa Skarbu Państwa
--------------------------
Tomasz Konieczny
Naczelnik Wydziału
Ministerstwo Skarbu Państwa
Biuro Dyrektora Generalnego
tel. (22) 695 85 59


Nie bądźmy obojętni. Świadkowie odchodzą. Świat zmienia się coraz szybciej. Historia, która jeszcze dla nas jest wciąż aktualna, dla naszych następców coraz bardziej będzie przypominać coś tak odległego i abstrakcyjnego, jak dla nas czasy bitwy pod Grunwaldem. Nie pozwólmy, by głupota i zła wola zatriumfowały a nasze wnuki dowiadywały się o polskich obozach koncentracyjnych.

Podpisanie petycji, nie jest niczym wielkim - jej zlekceważenie, byłoby w moim pojęciu zaniedbaniem niedopuszczalnym.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 28.10.2011 12:32:14

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: polskie obozy koncentracyjne

Podpisane.
Pozwoliłem sobie skopiować też ten apel w całości na inne forum (nie, nie to ) - mam nadzieję Krzysiek, że nie będziesz miał mi tego za złe.
Im więcej osób podpisze, tym lepiej.

Offline

 

#3 28.10.2011 12:48:04

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

No właśnie. Zapomniałem dodać prośby o przekazanie sprawy dalej. Dziękuję.

Ktokolwiek może...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 28.10.2011 12:58:19

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

Podpisałem ... Chyba nawet kolejny raz

Również pozwoliłem sobie (z podaniem źródła oczywiście) rozpropagować.

Pozdrawiam

Offline

 

#5 29.10.2011 08:45:09

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: polskie obozy koncentracyjne

Podpisałam.

Offline

 

#6 29.10.2011 10:40:01

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

Od momentu, gdy wczoraj składałem podpis, przybyło jakieś 1700 osób. W sumie mają już prawie 250 tysięcy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 29.10.2011 17:38:37

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

250 000 ... nie wiem, ale, mz, mało ...

Inna sprawa, ą, kilka razy, tez musiałem tłumaczyć o co chodzi.
Ludzie, nagle, zaczynają dywagować o wycieczkach w Auschwitz i Birkenau,
zamiast zastanowić się nad sednem sprawy.

Może w tym jest problem, że, dla większości, obozy koncentracyjne kończą się na Oświęcimiu i Brzezince,
czasami ktoś doda Majdanek i Sztutowo, a, dla większości, nawet KL Warschau to jakaś abstrakcja?

Ech ... Szkoda gadać.

Dla równowagi, to sporo osób dowiedziawszy się o apelu - podpisało

Pozdrawiam

Offline

 

#8 9.12.2011 10:25:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

Akcja jakieś tam kręgi zatacza, dostałem właśnie kolejne zaproszenie do udziału. Zerknąłem - 293000. Mało, naprawdę. Cóż nas w końcu obchodzą jakieś tam obozy - polskie, czy nie - zjeść się tego i tak nie da ani nawet obejrzeć tańca z gwiazdami, nie można wciąż oglądać się wstecz.

Jedna z istotniejszych różnic między nami a innymi zwierzętami - one nie mają historii...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 9.12.2011 10:46:58

whatfor

Użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 1.08.2008
Posty: 55
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

Podpisane!

Offline

 

#10 29.05.2012 22:43:07

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

My tu gadu gadu, a tymczasem o polskich obozach śmierci wspomniał dziś urzędujący prezydent pewnego sporego kraju...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#11 30.05.2012 05:19:51

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: polskie obozy koncentracyjne

Mały kraj, podobno, opeer mu wysłał i ma przeprosić

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora