Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 2.10.2011 22:09:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

To już jest dla mnie stanowczo zbyt głębokie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#22 30.10.2011 11:36:04

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: koniec mody na Powstanie

Yorik napisał:

Szkoda, że nie byliście na Kopcu wczoraj. Oj działo się... Potem Bartycka zablokowana, bo chłopaki se zrobiły patryłotryczną imprezę.

Rzadko tu zaglądam, bo codzienne życie ma swoje prawa. Zawsze Cię Yorik ceniłem i nawet rozumiem Twoje ciągoty do klubu z Konwiktorskiej, ktorym nie raz dawałeś wyraz. Natomiast takie pogardliwe i odżegnujace od czci i wiary teksty tyczące się kiboli z drugiej strony miasta są zwyczajnie nie w porządku. Z jednej strony lament, że pamięc o Powstaniu upada, z drugiej zaś - skoro coś zorganizowali kibole, to sie nie liczy, bo to łotry. A słyszałeś może przemówienie generała Ścibora - Rylskiego do tych 1500 łotrów, którzy tam sie pojawili? A widziałeś, że wśród tych łotrów było mnóstwo ojców czy par z dziecmi? . A przyszło Ci do głowy, że może nawet jeśli 1% z tej hordy złapie bakcyla, zainteresuje się historią Powstania i będzie pamiętać, to będzie sukces? Czy lepiej tylko narzekać w internecie, ze to my jestesmy ostatnimi Mohikanami, a reszta to przysłowiowe słoiki i korposzczury mające historię miasta za nic?
I czy to czasem nie jest tak, że zwykłymi łotrami i debilami przy okazji, okazali się policjanci, którzy wymyślili sobie zatrzymanie lidera  tego tłumu w takim miejscu, jakby nie można było samochodu z nim zatrzymac pół kilometra dalej, gdzie żaden z interweniujących nie byłby narażony na utratę zdrowia i zycia? Ten, kto wydał taki rozkaz winien stanąc przed prokuratorem, bo wysłanie wozu z tajniakami w póltoratysięczny tłum z poleceniem wyciagnięcia jego lidera, to narażenie tych kilku stróżów prawa na naprawdę poważne zagrożenie. No ale działo się, kibole prawie zrównali kopiec z poziomem morza.
A słyszałeś może, ze owe łotry juz dwukrotnie w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen gościły grupy kombatantów z Białorusi? Zapytaj Ilony, albo Eugeniusza Gosiewskich, ewentualnie pani Weroniki Sebastianowicz co przygotowali i ile pieniędzy przekazali. Zapytaj też, czy prawdą jest, że 100 z planowanych 190 tegorocznych paczek bożonarodzeniowych przygotują własnie łotry i to w wymiarze dużo szerszym, niz wynika to z apelu Odra-Niemen, który w innym wątku jest wklejony.
A może słyszałeś o polskiej szkole w Kowalczukach na Litwie, której brakuje wszystkiego (nota bene obok stoi szkoła litewska, która w relacji do naszej wygląda jak pałac kalifa) i którą wspomagają owe łotry, kupujac za zebrane wśrod siebie pieniądze wyposażenie dla pracowni, pomoce naukowe, szkolne oraz materiały wykończeniowe potrzebne do remontu? A może wybrałbys sie z nimi tam i pomalował kawałek elewacji, czy położył gładź gipsową na ścianie? Od razu mówię, że diet i zwrotu za paliwo nie ma.
Łotry urządzaja też inne bandyckie sabaty, jak np. opiekują się trzema warszawskimi domami dziecka, gdzie żelazną zasadą jest praca/nauka i za to nagroda. Np. sprzątasz powstancze groby? Pójdziesz pózniej pojeździć na gokartach, czy pojeździsz konno. No ale to zapewne wychowywanie janczarów, bo jakże by inaczej.
O sprzątaniu i renowacji od lat grobów powstańczych juz nawet nie wspominam. Podobnie jak o obchodach 1 sierpnia i dekorowaniu biela i czerwienią całych Powązek. Jak to powiedział jeden z Powstańców po zeszłorocznej akcji łotrów - tak biało czerwonych Powązek nie było od 1945 roku.  Do tego opieka nad kombatantami z dwóch jednostek powstańczych, coroczne fundowanie kilkudziesięciu paczek bożonarodzeniowych dla Nich, czy zakup węgla dla Tych, którzy żyją z daleka od miast i dla których wydanie 2 tysiecy złotych na opał w sezonie zimowym jest niemożliwością.
No ale wiadomo, kasa pochodzi z narkotykowej dealerki i stręczycielstwa.

Moja puenta. Można kibolstwa nie lubić, ale trzeba byc uczciwym, albo milczeć, skoro temat zna się jedynie z Gazety Wyborczej, czy TVN.

EOT z mojej strony.

Offline

 

#23 19.11.2011 22:43:23

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: koniec mody na Powstanie

Tomku, także zawsze Cię ceniłem i cenię ale:
- mój komentarz był wg mnie i nie tylko mnie, wyważony,
- nie miałem nigdy ciągot do klubu z Konwiktorskiej tak samo jak do klubu Inter Gnojnica (jest taki) i do żadnego innego. Po prostu rozrywka p.n. kopanka ludowa była w mojej rodzinie uważana za rozrywkę dla motłochu. Musiałeś mnie z kimś pomylić,
- przemówienia "Motyla" nie słyszałem, bo nie było fizycznej możliwości dotarcia do miejsca, z którego można było cokolwiek usłyszeć ze względu na sztuczny tłok w związku z gwoździem programu p.t. odpalanie rac.
Tłuszcza była agresywna czego dała dowód chamskimi uwagami w stosunku do mnie mnie za fakt rozmowy telefonicznej z moim Tatą n.b. Powstańcem Warszawskim - który ośmielił się do mnie zadzwonić wiedząc, że jestem na Kopcu i chciał wiedzieć jak wygląda uroczystość,
- nie interesują mnie okoliczności zatrzymania kogokolwiek i tego powody, ponieważ od takich spraw są sądy i adwokaci,
- fakt zablokowania Bartyckiej  przez stado homo erectus, jest niezaprzeczalny. Owi osobnicy używali słów niecenzuralnych (ka, cha, mać), które pod kopcem paść nie powinny bez względu na okoliczności.
Podsumowując, coś takiego nie miało się prawa w tym dniu  zdarzyć. Zwalać wszystko na "psiarnię" to odwrócenie kota ogonem. Nie mam nic przeciwko temu, że "patrioci" pomagają, palą znicze, składają kwiaty, ale nie zwalnia ich to od godnego zachowania i uczczenia. Chyba, ze godność i pamięć mają różne oblicza.
Od lat lat biorę w udział w imprezach  na Kopcu, ale czegoś takiego sobie nie przypominam.
Tyle mojego i radzę nabrać nieco większego dystansu zanim w poczuciu solidarności zaczniesz komuś coś zarzucać.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#24 29.07.2012 21:07:59

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Nie będzie Końca mody na Powstanie 2. Zamierzam jątrzyć dalej w tym wątku, który tak ładnie zadziałał (efekty były też pozawirtualne i całkiem pozytywne) w roku ubiegłym.

Na razie względny spokój. My już swój tradycyjny, coroczny spacer zrobiliśmy. Teraz pomalutku zaczną się obchody coraz bardziej oficjalne. Czegóż to tam nie będzie: spływ kajakowy śladami Powstania, przejazd skuterem przez barykady, nocny przejazd na rolkach śladami Powstania, marsz ONR. Będzie też koncert Madonny z okazji Powstania, może kiedyś doczekamy się Wielkiej Parady Kochających (Zupełnie) Inaczej Śladami Powstania...

Zobaczymy, co będzie. Marketingowe podpinanie się pod rocznicę nie dziwi. Marketing jako taki, jest już tak amoralny, że nic z tego zakresu mnie raczej nie szokuje. A ludzkie zachowania? Nasze dotychczasowe działania - czyszczenie grobów i spacer udały się naprawdę pięknie. Przyszli ci, którzy przyjść powinni - choćby z racji przynależności do organizacji, której cele takie działania obejmują. Przyszli też ludzie, którzy przychodzić nie musieli - ot, pojawili się znienacka, z potrzeby serca. Byli tacy, którzy chcieli pomóc, ale nie udało nam się wzajemnie dopasować terminów - tych również zachowujemy we wdzięczniej pamięci.

Ci, na których wsparcie od początku nie liczyliśmy, nawet się na wszelki wypadek nie pojawiali na forum - i to też dobre, gdyż potwierdza prognozy. Co będzie dalej - jako się rzekło - zobaczymy...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#25 1.08.2012 21:43:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Nie napiszę - przynajmniej tu i teraz - o tegorocznych obchodach na Powązkach. Kto był (inna rzecz, że mało kto, przynajmniej od nas) ten widział. Wszyscy na ogół oceniali frekwencję jako nieco wyższą od ubiegłorocznej, choć tłoku - zdecydowanie - nie było. Jak wyglądało miasto o siedemnastej, nie wiem. Jeden natomiast, nietrudny do obserwowania element, mogę opisać. Flagi - konkretnie, chorągiewki na samochodach. Nie tak dawno temu, ulice w mieście pełne były pojazdów z biało-czerwonymi dodatkami. Chorągiewki zwykle na samochód przyczepiano dwie, patriotyzm aż dusił takiego sceptyka, jak ja. No tak, ale wówczas była Kiboloimpreza... Chorągiewki chyba się wówczas wszystkie zużyły, poginęły, albo też właściciele pojazdów doszli do - logicznego poniekąd - wniosku, że takie łopoczące coś, strasznie podnosi zużycie paliwa. Dziś, sporo jeżdżąc po mieście, chorągiewek na samochodach naliczyłem cztery, czy pięć.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#26 1.08.2012 22:47:37

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Mało ... Ja naliczyłem więcej

W podsumowaniu, to mam odwrotne wrażenie, że zniczy pod Gloria Victis i koło Rudego było mniej w tym roku.
W każdym razie, nikt sobie spódnicy nie spalił


O siedemnastej?

Miasto stanęło. Dzieciak opowiadał, że w zasadzie wszyscy, a w tivi pokazali kilka osób z walizkami, że się poruszały, znaczy się, na pociąg się śpieszyli, albo do nich teledyski z YT nie dotarły ...


Najbardziej podobał mi się wielki Hummer z chorągiewką odpowiadającą wielkości samochodu


Ale ja mało obiektywny dziś jestem ...

http://img717.imageshack.us/img717/8804/dsc09749gn.jpg

Ścibor-Rylski mnie zdołował

Offline

 

#27 2.08.2012 20:49:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

weldon napisał:

Ścibor-Rylski mnie zdołował

Nie rozumiem, ale nie rozwijajmy tego. Tu nie wolno: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/misc.php?action=rules 2.1.5


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#28 2.08.2012 21:52:09

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Nie, nie, żadna polityka.

Przynajmniej nie w moim rozumieniu.

To był skrót myślowy, bo, akurat jak wszedłem na teren cmentarza, generał prosił o godne uczczenie tego miejsca.

Zmroziło mnie, że w ogóle musiał to robić.

Potem okazało się, że ... musiał
Dlatego zdołował.

Zapraszam do mojej fotorelacji na blogu, tak w ogóle

Offline

 

#29 3.08.2012 01:24:34

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

A, taki skrót...

Fakt, walka z wszechobecnym buractwem to nie polityka.

Mnie się cały czas staromodnie wydaje, że można mieć bardzo różne poglądy. Mądre, głupie, jak kto woli. Ale bywają momenty, kiedy człowiek (no właśnie, człowiek) chowa sobie te poglądy głęboko, choćby i do butów. Nasza praktyka mówi co innego, niestety

Zacytuję (nieudolnie, bo z pamięci, pora późna i nie będę tego szukac) wstęp do pierwszego filmu z serii o niziołkach:
Świat się zmienił
Czuję to w powietrzu,
Czuję to w wodzie...
(...)
Co było - przepadło

Ano, zmienił się. Choć mnie jeszcze dziś było dane przez dobre dwie godziny przebywać w tym dawniejszym, archaicznym świecie, z obrońcami PWPW. I chociaż tu, chciałbym im podziękować, że na chwilę zabrali mnie do swojego świata.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#30 22.08.2012 00:03:01

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: koniec mody na Powstanie

Antyk napisał:

Prudential to temat otwarty. Stać nas, jak sądzę na akt nieposłuszeństwa obywatelskiego, zawieszając flagę na budynku. Są chętni, czy tylko biadać będziemy?
Wyznaję zasadę, że własności prywatnej należy się szacunek, ale właściciel też ma obowiązki kupując Taki budynek, w Takim Mieście. Mylę się?

Słowo się rzekło...
Nie wiem czy Koleżeństwo zwróciło uwagę, ale w tym roku jest flaga na Prudentialu. Małe 10 miesięcy i już jest Administrator (i właściciel) budynku "ugiął" się i wreszcie zachował się, więc w tym roku obyło się bez awantury.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#31 22.08.2012 05:47:54

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Miejsce: PASTA, kilka dni temu.
Osoby: mężczyzna, koło czterdziestki, kobieta, z wyglądu jego mama.

- Ty, popatrz, jakie flagi wiszą - Ona
- Acha. Chyba jakieś święto mają - On.


Koniec

Offline

 

#32 22.08.2012 10:32:03

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Antyk napisał:

w tym roku jest flaga na Prudentialu. (...) Administrator (i właściciel) budynku "ugiął" się

Nie bywam, więc nie widziałem. Dzięki za informację.

Nie wiem, komu należą się gratulacje za skuteczny nacisk, ale się należą. Smutne tylko, że aż do tego musiało dojść.

A przypadek z Pastą nie jest aż taki zły. W końcu On całkiem prawidłowo przypuszczał, że to pewnie święto, nie kolejny mecz.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#33 23.08.2012 19:25:46

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: koniec mody na Powstanie

Za gratulacje b. dziękuje mała grupka inicjatywna, która woli pozostać anonimowa. Podziękowania należą się także kilku "sponsorom", które złożyły się na flagi (duże-więc dość drogie) i sprzęt, konieczny do wejścia i zawieszenia poprzednich flag, które niestety nie zdążyły na zbyt długo zawisnąć.

Koniec wieńczy... - jest nieoficjalna obietnica, że flaga będzie na budynku przynajmniej do 04.10.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#34 1.08.2013 11:09:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

Warszawa pamięta... Ładne hasło, zresztą moje Chyba już mocno nieprawdziwe. W roku bieżącym powinienem mówić raczej Targówek Zapomniał. Niewiele tych flag tu bywało, ale zawsze były. Dziś jakoś nic. Nawet dozorcy (Gospodarze Domów? - Pradziadek na Złotej był raczej po prostu cieciem) zastanawiali się rano, czy coś trzeba koniecznie wywieszać.

Poeta mówi:
Wyjechali na wakacje
Wszyscy nasi podopieczni
Gdy nie ma w domu dzieci
To jesteśmy niegrzeczni


Szybko to się dzieje. Za parę lat obchodami rocznicy przejmować się będzie pewnie tylko Kompania Reprezentacyjna WP.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#35 4.08.2013 10:43:27

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: koniec mody na Powstanie

Nie sądzę. Za parę lat to już może nie być WP, a Zjednoczone Siły Zbrojne UE nie będą tracić czasu, aby upamiętnić wyczyny Warszawiaków, którzy aktywnie sabotowali pochód na Zachód "Idei Postępu Wielkiego Przyjaciela Ludzkości" 


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#36 4.08.2013 13:24:05

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

I tak być może. Obejdziemy sobie 4 lipca, czy insze ichnie święto: spokojnie zjemy indyka, popatrzymy na fajerwerki i już, z głowy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#37 4.08.2013 13:51:35

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: koniec mody na Powstanie

chrisfox napisał:

Warszawa pamięta... Ładne hasło, zresztą moje Chyba już mocno nieprawdziwe. W roku bieżącym powinienem mówić raczej Targówek Zapomniał. Niewiele tych flag tu bywało, ale zawsze były. Dziś jakoś nic. Nawet dozorcy (Gospodarze Domów? - Pradziadek na Złotej był raczej po prostu cieciem) zastanawiali się rano, czy coś trzeba koniecznie wywieszać.

Drobne sprostowanie. Na Żoliborzu i Rakowcu flagi zawisły już 30 sierpnia. Przyznam że czułam się zaskoczona.

Offline

 

#38 4.08.2013 15:31:27

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: koniec mody na Powstanie

To żadne sprostowanie, jedynie uzupełnienie. Pisałem o tym, co widzę wokół - do Żoliborza i Rakowca stąd parę przystanków jest.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora