Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 8.01.2013 10:00:28

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?

http://rk-konferencje.pl/debata/88/pola … ogram.html

Nie znalazłem wątku gdzie mógłbym z czystym sumieniem to wkleić. Czyżby reaktywacja?:-)


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

 

#2 8.01.2013 10:31:27

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?



Kolejny pomysł nawiedzonych

Budowali nam już autostradę z Czosnowa do Młocin, zabezpieczenie przeciwpowodziowe na estakadzie wzdłuż Wisły, metro pod Parkiem Młocińskim, tramwaj ... sam nie wiem którędy, a teraz będzie reaktywacja przedwojennej kolejki?

Zapomnieli, że ulicą Kolejową od dawna samochody jeżdżą, dawny Stary Tor prowadzi przez teren mocno zabudowany i świeżo wybudowany parking przy Auchanie, a właśnie postawione estakady przy skrzyżowaniu Kolejowej z Brukową rozwiązały problem połączenia szynowego Łomianek z Warszawa na wiele lat

Pozostaje jedno rozwiązanie, które kiedyś proponowałem, a które, nie wiem czemu, nie spotkało się z zainteresowaniem, a mianowicie ... tramwaj wodny

Acha, bo teraz widzę, prelekcja ma być o "potrzebach i możliwościach", to ja mogę bez prelekcji powiedzieć, że potrzeba wybudowania trasy mszczonowskiej jest ogromna, zaś połączenie tramwajem Młocin z Łomiankami to tylko wtedy, jak się Hutę Warszawa wyburzy i podłączy tory tramwajowe do wyżej wymienionej trasy

Ciekawe. ale takie inicjatywy to nabierają rozmachu zazwyczaj przed jakimiś wyborami, więc nie rozumiem, skąd ktoś wpadł na pomysł urządzać coś takiego dziś?

Offline

 

#3 8.01.2013 10:53:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?

W końcu jakieś wybory będą. Ktoś patrzy dalej, niż większość kierujących pojazdem mechanicznym na drodze publicznej (obserwacje dotyczące wyboru pasa ruchu zdają się wskazywać, że pole widzenia nie wykracza zwykle poza jakieś 20 metrów ).

Kolej do Łomianek? Faktycznie, budownictwo kolejowe w okolicach Warszawy drgnęło. Jakiś czas temu czytałem, że nową linią na Okęcie (może dziś nie ma takiego lotniska, ale kiedyś w tym miejscu było) jeździ pociągiem nieraz nawet po kilkanaście osób. Coś tam się dzieje z koleją do Modlina (czy tego lotniska przypadkiem nie będą w końcu rozbierać?), więc może i linię do Łomianek dałoby się zrobić. W związku z pojawiającymi się na trasie przeszkodami, proponuję ją puścić tunelem pod puszczą, ekologicznie i nowocześnie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 8.01.2013 11:45:53

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?

Metro, pod parkiem młocińskim, już, jak wspomniałem, było brane pod uwagę

Wiem, że była taka koncepcja, podobno jeden z mieszkańców obrzucał w tej sprawie UMiG listami, żeby połączyć Łomianki z Warszawą, a konkretnie z Metrem Młociny, linią gondoli napowietrznych

Natomiast moja, autorska, koncepcja, zakłada wybudowanie równolegle do istniejącej przed wojną linii kolejowej (dziś jest to przecinak w lesie, więc nie dałoby rady powtórzyć jej w tym samym miejscu), a więc wybudowanie torów w miejscu, gdzie teraz jest wylotówka na Gdańsk wybudowana razem z Wisłostradą.

Samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z Warszawy transportowano by wtedy koleją.
Była taka koncepcja "TIRY na tory, tirówki na  ... " a nie, przepraszam, ta druga cześć to nie dotyczy tematu , więc czemu nie zrobić "osobówki i transport miejski na tory"?

Offline

 

#5 8.01.2013 15:13:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?

weldon napisał:

Metro, pod parkiem młocińskim

Nie, moja koncepcja jest inna, bardziej rewolucyjna. Przedłużmy do Łomianek Warszawską Magistralę Hutniczą. Mieszkańcy zyskaliby znakomity dojazd na Wolę a nawet w kierunku Włoch i Piaseczna Owszem, podróż może by nieco trwała (tam jest chyba ograniczenie do trzydziestki, albo i lepiej), ale za to jakie widoki...

(choćby wysypisko na Radiowie)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 8.01.2013 15:31:03

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?

Nie da rady.

Trzeba by Laski wciągnąć do tego biznesu, a chętnych do takiego ciągania brak

W dodatku tam, gdzie mówisz, tzw. Brukowa bis jak również sympatyczne (kolejne) rondo jest budowane,
więc już po ptokach - szyn nie zauważyłem

Offline

 

#7 8.01.2013 16:21:52

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kolej Młociny - Łomianki - Modlin?

A już się wystraszyłem, że WMH poległa, jak wszystko inne... Niech sobie Laski nawet będą, na powierzchni, a kolej w tunel, pod nimi


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora