Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 19.05.2013 22:40:02

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Koszary?

Wrzucam tu, choć tramwaju za wiele nie widać... Widać za to jednotorową linię tramwajową.

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/145_1368995762.jpg

Nie ukrywam, że zdjęcie sprawia dużo problemów i na razie specjalnie do niczego nie doszliśmy. Jakieś propozycje co do lokalizacji?

Offline

 

#2 23.05.2013 19:56:59

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Koszary?

Już wcześniej, zanim wrzuciłeś zastanawiałem się na tym zdjęciem. IMHO nie warszawska jest latarnia, widoczna za samochodem po prawej. Takiego typu słupów kompletnie nie kojarze w Warszawie. Na pierwszy rzut oka troche podobny do gdyńskich wibrobetonowych latarni zaprojektowanych w latach 30-tych, ale nieco się różni w szczegółach.

Offline

 

#3 23.05.2013 20:18:08

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Koszary?

W Gdyni nie było tramwajów   I wielu już się nad tym zdjęciem "pochylało" - bez rezultatów...

Co do latarni, to przecież na terenach "prywatnych" czy wojskowych w zasadzie mogło być wszystko (nawet chałupniczo zrobione). Więc nie wiem czy jest to przekonujący argument... Natomiast wysięgniki słupów trakcyjnych wyglądają bardzo warszawsko   Słupy chyba są drewniane, a takie zdecydowanie wówczas też wtedy stosowano. Zwłaszcza na peryferiach. Bo raczej centrum miasta to to nie jest :-)  Poza tym - o ile mnie pamięć nie myli - to zdjęcie było opisane jako Warszawa.

IMHO najszybciej pasuje tu linia na Boernerowo (oczywiście stary przebieg trasy funkcjonujący do 1949 roku; wzdłuż ul. Radiowej). Niestety nie ma stamtąd zbyt wielu zdjęć... Ewentualnie może to być jakaś... bocznica!

Offline

 

#4 23.05.2013 20:40:07

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Koszary?

lipton napisał:

W Gdyni nie było tramwajów

Wiem, aż takim ignorantem to nie jestem


lipton napisał:

Poza tym - o ile mnie pamięć nie myli - to zdjęcie było opisane jako Warszawa.

To oczywiście może być wskazówka, ale widziałem juz dziesiatki zdjeć podpisanych "Warschau", z Warszawą mających niewiele wspólnego...

BTW
Słupy linii na Boernerowo nie miały czasem wysięgników prostych, identycznych jak linie na Okęcie czy na Wyścigi?

Offline

 

#5 23.05.2013 21:01:52

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Koszary?

roox napisał:

lipton napisał:

W Gdyni nie było tramwajów

Wiem, aż takim ignorantem to nie jestem

Tak tylko pro forma napisałem

roox napisał:

lipton napisał:

Poza tym - o ile mnie pamięć nie myli - to zdjęcie było opisane jako Warszawa.

To oczywiście może być wskazówka, ale widziałem juz dziesiatki zdjeć podpisanych "Warschau", z Warszawą mających niewiele wspólnego...

To akurat prawda. Niestety...

roox napisał:

BTW: Słupy linii na Boernerowo nie miały czasem wysięgników prostych, identycznych jak linie na Okęcie czy na Wyścigi?

Jak już pisałem, nie bardzo są stamtąd fotki. Mam natomiast zdjęcie z lat 70., gdzie mamy "klasyczne" łukowe wysięgniki siemensowskie. Więc osobiście nie sądzę. Zwłaszcza, że wysięgniki proste kojarzę tylko z tych linii, które wymieniłeś powyżej.

Offline

 

#6 25.05.2014 12:05:11

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Koszary?

Czy może coś się komuś w międzyczasie jeszcze "wymyśliło" a propos tej fotografii?

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora