Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 6.06.2013 11:45:19

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Spacer po Woli 2013

St. Masław ogłosiło plan spacerów po Woli
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/941580_541582635906293_713393983_n.jpg

Offline

 

#2 6.06.2013 16:53:40

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Spacer po Woli 2013

O właśnie, kolejni. Nie dalej, jak parę dni temu o czymś takim obok pisałem.

Mnie tak czynić nie wolno. Napiwki podlegają opodatkowaniu i jako takie powinny być ewidencjonowane A poważniej nieco: Stowarzyszenie, od strony formalnej, bynajmniej nie stoi na równi z (wybaczcie, zainteresowani) kelnerem, czy fryzjerką - jest takim samym podmiotem jak dowolna spółka prawa handlowego i musi prowadzić pełną księgowość. Jeśli nie wezmą na spacer kasy fiskalnej , będzie to działanie mocno nielegalne. Jeden tylko niezadowolony z oferty spacerowicz - i już Urząd Skarbowy Warszawa Wola  się bardzo ucieszy. Nie ma głupich, jak robić przekręty, to nie za dwieście, (czy nawet pięćset ) złotych.

Czy stowarzyszeniu nie wolno przyjmować napiwków? Ależ owszem, czemu nie. Przelewem, z adnotacją "darowizna na cele statutowe".


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 7.06.2013 07:40:35

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Spacer po Woli 2013

chrisfox napisał:

Czy stowarzyszeniu nie wolno przyjmować napiwków?

Przepraszam, ale o kliknięciu w "Stowarzyszenie" dostaję informację, że: Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

Czy mogę gdzieś się dowiedzieć więcej o Stowarzyszeniu?

Pozdrawiam

Offline

 

#4 7.06.2013 13:57:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Spacer po Woli 2013

Szczerze mówiąc, nie wiem co odpowiedzieć Mamy taki właśnie niewielki problem z organizacyjną witryną - usługodawca coś (oczywiście, niechcący ) rozwalił a przywrócenie sprawności połączenia z bazą danych chwilowo przekracza moje możliwości czasowe Jak nietrudno z powyższego wywnioskować, z identycznych przyczyn nie dam rady tu teraz opisać celów, historii i działań stowarzyszenia.

Może chociaż króciutko. Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy Kolejka Marecka istnieje od roku 2010. Zajmujemy się przede wszystkim szeroko rozumianą edukacją historyczną - badaniami, gromadzeniem i przekazywaniem wiedzy. Nasz ubiegłoroczny program edukacyjny pod nazwą Wielokulturowa Praga (wiem, mało oryginalne ) objął łącznie prawie 1000 uczniów szkół z Pragi i Targówka. Na codzień najbardziej widocznym przejawem naszej działalności są ogólnodostępne spacery. Niebawem znów ruszy tradycyjna akcja przygotowań do obchodów rocznicy Powstania, jesienią planowane są kolejne projekty edukacyjne.

W razie czego, więcej informacji (przecież mam jakieś materiały ) mogę udostępnić pocztą. Zawsze można też przyjść choćby na jakiś spacer i pytać, pytać...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 7.06.2013 18:41:30

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Spacer po Woli 2013

Dziękuję. Na razie w weekendy mam szkołę, co mi się wiążę z ciągłym łażeniem po mieście, więc spacerów mam pod dostatkiem, ale później znów zacznę z wami chodzić

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora