Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


  • Index
  •  » Powstanie 1944
  •  » prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

#21 7.08.2013 14:53:42

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

Ilianne napisał:

Wynika to z taktycznej rejonizacji Okręgu Warszawskiego AK, przy czym ulegało to oczywiście korektom w toku walk.

Przepraszam, ale nic nie rozumiem.

Offline

 

#22 7.08.2013 15:47:12

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

michel napisał:

Ilianne napisał:

Wynika to z taktycznej rejonizacji Okręgu Warszawskiego AK, przy czym ulegało to oczywiście korektom w toku walk.

Przepraszam, ale nic nie rozumiem.

Określenie jest umowne, podaje lokalizację w dużym (jak widać) przybliżeniu, nieco sztuczne w związku z taktycznym podziałem terenu Warszawy, nie musi mieć wiele wspólnego z historycznym pochodzeniem nazwy "Czerniaków".

Offline

 

#23 7.08.2013 16:33:44

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

Czyli wynika z tego, że niektórzy nie uważali na lekcjach geografii.

Offline

 

#24 22.08.2013 22:39:12

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

Mam nieodparte wrażenie, że (a)utor posłużył się pewnym radosnym, anglojęzycznym przewodnikiem, który został wydany kilka lat temu, chyba na fali krótkotrwałego zainteresowania Polską i Warszawąj ako "destynacją" turystyczną. To chyba było gdzieś w czasach wydania "Sprawy honoru". Podpisany był pod tym jakiś polonus (końcówka na "y")
Takie rzeczy łatwo się pisze -  bierzemy ogólnikowe kalendarium i gotowe.

Swoją drogą "wybiórcza" chyba zaczęła oszczędzać i zlecać teksty swoim pismakom. Pewnie po przegranej sprawie ze znanym mi doktorem za bezczelny plagiat z jego pracy. Wcześniej robili to wielokrotnie, ale każdy poszkodowany odpuszczał bojąc się "papug" agorowych. Aż trafiło na autora z "czarnej sotnii" (takiego okreslenia użyła na sali papuga pozwanego) i po kilku latach sprawa zakończyła się wyrokiem korzystnym dla poszkodowanego (powoda). Zresztą nie powinno mnie to dziwić, wszak to "wyznawcy" tej gazety potrafili gwizdać i buczeć na obronie pracy doktorskiej pewnego cudzoziemca, który napisał pracę o KOR.

Sam się do tego przyczyniam, ale to chyba za długi się zrobił wątek jak dla tak "rzetelnego" autora. Nie róbmy mu reklamy.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#25 25.08.2013 21:56:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

Reklamy... Wydaje mi się, że takie rekomendacje zanadto sławy "badaczowi" nie przysporzą. Jeśli zaś dzięki nim choć jeden nieszczęsny czytelnik takich dzieł spojrzy na ten chłam krytycznie, to już coś.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#26 1.10.2013 13:32:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

Epilog.

Naprawdę przypadkiem (miałem tę stronę dawno temu, jako ostatnią otwieraną w innej przeglądarce i teraz mi po uruchomieniu wyskoczyła) przed chwilą zajrzałem. I co?

michel napisał:

Co do ewentualnej blokady komentarzy. Jeśli tak jest, to biorąc pod uwagę poziom komentarzy pojawiających się pod dowolnym artykułem stało się dobrze.

Faktycznie. Przynajmniej dwa komentarze: mój i Michela (znacznie, znacznie bardziej pojednawczy) znikły. Bądźmy dobrej myśli, ktoś jednak czuwa, żeby było ładnie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 
  • Index
  •  » Powstanie 1944
  •  » prawda nareszcie objawiona: "Jak wyglądało powstanie w dzielnicach?"

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora