Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 16.07.2014 21:44:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

Zapraszamy na siódmą już edycję spaceru śladami Powstania, tym razem przejdziemy z Powiśla na Czerniaków. Spotykamy się w sobotę 8 sierpnia przy Skwerze Zgrupowania AK "Róg" (Furmańska pomiędzy Bednarską a Karową) o godzinie 11.00.

Tradycyjnie, poszukujemy chętnych do pomocy w prowadzeniu spaceru. Dotychczas niezarezerwowane odcinki/obiekty to:
- Karowa, Krakowskie Przedmieście: Urząd Rady Ministrów, Bristol, stanowiska niemieckie na Karowej
- Elektryczna
- Tamka
- Smulikowskiego, gmach ZNP
- Czerniakowska, Okrąg 2
- walki w rejonie Idźkowskiego

W sprawie szczegółów, proponuję niepokoić Magdę, Koordynatora Projektu, na zgłoszenia (tu, lub mailem) oczekujemy do 27 lipca.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 22.07.2014 22:28:03

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

Ciekawe, co by było, gdybym napisał np. "w sobotę 4 sierpnia"...

Nie wiem, co mi się stało, ale już prostuję. W sobotę będzie 9 sierpnia, i tego dnia mieć będzie miejsce nasz spacer. Godzina bez zmian


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 28.07.2014 17:01:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

Teraz już mogę. Z dumą i radością oznajmiam, że tegorocznemu spacerowi patronują żołnierze Zgrupowań AK "Leśnik" i "Róg". Oba Środowiska zgodziły się wesprzeć nas honorowym patronatem, choć może nie tylko. Być może gdzieś tam pojawią się jacyś goście... Nic pewnego i nikt niczego nie zagwarantuje, wiadomo, wiek. Jednak mamy nadzieję. Z pewnością, będą z nami duchem.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 5.08.2014 19:40:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

Bez konkretów, bo niczego nikt nie zagwarantuje, ale tak sobie myślę, że to chyba będzie całkiem wyjątkowy powstańczy spacer...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 9.08.2014 23:57:20

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

Dokonało się, historycznie (wspominałem na wstępie, trzeba było słuchać ). Ciekawy, całkiem długi spacer. I cóż ja teraz powiem mądrego tym wszystkim, którzy byli? Dziękuję.

Ogromne podziękowania dla patronów przedsięwzięcia i znakomitych gości - także tych, którzy z jakichś przyczyn do nas dotrzeć nie mogli. Pięknie było, także dzięki Wam.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 11.08.2014 07:41:58

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

Jak się nazywał dowódca artylerii która miała udzielić wsparcia desantowi Berlinga?

Ewentualnie czy jest możliwość, żebym dostał teksty dotyczące desantów?

Pozdrawiam

Offline

 

#7 11.08.2014 22:29:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: VII spacer śladami Powstania - Powiśle i Czerniaków

To się niby wydaje proste. Ja nie wiem, ale wiem, kto wie. Tyle, że ten, kto wie, nie bywa na tym forum. Proponuję: zaatakuj Magdę na fb (czy jakoś tak), ona się dowie, albo skieruje Cię prosto do źródła. Tyle w tej chwili mogę pomóc

A w ogóle, zachowuję się mocno niekulturalnie. Nie podziękowałem naszym znakomitym przewodnikom, co niniejszym (dość poważnie zawstydzony) czynię. Są jeszcze na tym świecie ludzie, na których można liczyć. Dziękuję

Z przykrością informuję, że nie jestem obecnie w stanie umieścić tu jakichkolwiek obrazków z naszego spaceru. Praktycznie nie ma mnie w Warszawie, a gdy tu akurat się pojawiam, trochę jestem zaabsorbowany zupełnie czym innym Wrzesień, może...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora