Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 26.03.2014 23:04:30

 afik

Użytkownik

Zarejestrowany: 26.03.2014
Posty: 2

Witam wszystkich serdecznie !

Na wstępie dziękuje wszystkim którzy przyczyniają się do odkrywania i propagowania historii miasta Warszawy, szczególnie z okresu II RP
Poszukuję informacji o mieszkańcach ul. Grzybowskiej z okresu okupacji niemieckiej, szczególnie interesuje mnie pani  o nazwisku Grobelny (a) właścicielka jednej z kamienic znajdującej się na tej właśnie ulicy.

Offline

 

#2 26.03.2014 23:45:53

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Witam wszystkich serdecznie !

Cóż... Bez numeru budynku trochę mi ciężko. Szybkie spojrzenie tu i ówdzie nie dało rezultatów. W roku 1930 nikt o tym nazwisku nie był właścicielem budynku przy Grzybowskiej, brak takiej osoby także w spisach telefonów z lat 1938, 1940, 1941 i 1942. Jedyna pani Grobelna, na jaką trafiłem, była w roku 1930 właścicielką mieszkania przy Siennej 61. Zofia, urzędniczka.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 27.03.2014 22:46:53

 afik

Użytkownik

Zarejestrowany: 26.03.2014
Posty: 2

Re: Witam wszystkich serdecznie !

Dziękuję za informację, niestety nie znam numeru pod którym mieszkała ta Pani.
Niekoniecznie musiala mieć telefon.
Mam jedno pytanie - czy kolega nie posiada kontaktu z osobami które pracowały w czasie okupacji niemieckiej w browarze Haberbusch i Schiele?
Może jakieś zdjęcia?

Offline

 

#4 28.03.2014 08:32:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Witam wszystkich serdecznie !

Nie, telefonu mieć nie musiała, natomiast przeszukanie książki telefonicznej może się czasem przydać, stąd zawsze jest to jedna z pierwszych moich czynności w takich wypadkach. Niestety, żadnych dojść do pracowników browaru nie mam.
Sprawdziłem także dostępne dane z Rejestru Handlowego A, również bez efektów.

Można poszukać (tego się nie podejmuję, mocno czasochłonne) w aktach stanu cywilnego. Szybciutko: http://geneteka.genealodzy.pl/index.php … t&lang=pol - jest tu w spisie urodzeń z 1893 Janina Grobelna, w całkiem odpowiedniej parafii Wszystkich Świętych. Oczywiście, zapewne poszukiwana pani nosiła w latach czterdziestych nazwisko męża...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 22.08.2014 18:28:39

jarzabek

usunięty z forum

Zarejestrowany: 22.08.2014
Posty: 5

Re: Witam wszystkich serdecznie !

O dobry sposób, pomysłowe.

Użytkownik usunięty w związku z naruszeniem punktu 2.1.8 regulaminu forum (używanie forum dla celów pozycjonowania komercyjnych witryn)


Zachciało mi się darmowego pozycjonowania, ale dosięgła mnie (z Zakopanego) Karząca Łapa Admina

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora