Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 21.09.2014 19:11:59

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

transport ze wschodu

Jest (jeszcze trzy dni) do kupienia na allegro taka pocztówka:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1411318562.jpg

Miejsce nietrudne do zidentyfikowania, z datowaniem nieco gorzej. Jeśli wierzyć monografii Warszawskie tramwaje elektryczne, musi to być pierwsza połowa roku 1943 a zdjęcie przedstawia przybycie wagonów tramwajowych ze Pskowa (na pierwszym planie doczepny wagon typu M, tzw. moskiewskiego; w głębi silnikowy, najprawdopodobniej typu X [H], czyli charkowskiego). Ot, ciekawostka. Rzadki przypadek, kiedy to nam przysłano ze wschodu coś pożytecznego.

link do aukcji, gdyby ktoś był zainteresowany: http://allegro.pl/ank-warszawa-targowek … 79983.html


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 21.09.2014 20:14:21

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: transport ze wschodu

Zainteresowani już znają te aukcję ;-)

I primo, nie pocztówka a zdjęcie. A secundo, datowanie niekoniecznie dobre - nie jest to dostawa, a wypadek. Szczegóły znajdą się w powstającej właśnie książce :-)

A kolegów uprasza się o nie podbijanie ceny!

Offline

 

#3 21.09.2014 21:37:36

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: transport ze wschodu

Może i tak, ale miejsce zidentyfikowałem raczej prawidłowo (zwłaszcza, że nie piszę powyżej, gdzie to). Chciałem się zasłużyć, a wyszło, jak wyszło.

Faktycznie, pochopnie uznałem miejsce, gdzie stoi wóz silnikowy za rampę zjazdową z poziomu linii nadwiślańskiej. Cóż, głupota nie zawsze przechodzi od razu po czterdziestce W południe wróciłem ze wsi, może to będzie jakąś okolicznością łagodzącą.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 21.09.2014 21:50:42

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: transport ze wschodu

Miejsce jest jak najbardziej correct ;-) 

Natomiast ładna by to musiała być rampa - nie wiem czy jakikolwiek nowy wóz wszedłby wówczas do eksploatacji   Poza tym widać "pająki" przy pracy, więc jest to kolejny argument przeciw dostawie. Natomiast z tą samokrytyką przesadziłeś - każdemu czasami zdarza się "nietrafnie ocenić sytuację"

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora