Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 6.07.2007 01:06:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Dreglin

Szukam tego i szukam. Jedyny Dreglin, jaki mi się udało znaleźć - pod Glinojeckiem - o tyle nie pasuje, że nie natrafiłem tam (ani w roku 1904, ani w 1929, ani na mapach z lat późniejszych) na jakikolwiek ślad cegielni. I tak sobie po trochu myślę - a nuż to nie jest nazwa miejscowości, tylko firmy - tu by była dość logiczna: dre-glin. Niemożliwe?

(oczywiście, na taką firmę też póki co nie trafiłem )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 8.07.2007 00:04:09

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Dreglin

Dobry trop. Cegielnia "Dreglin" (obecnie nieczynna-do kupienia )znajduje się w Glinojecku , po zach. stronie szosy gdańskiej, tuż za rondem. Jadę jutro na Mazury i postaram się o jakieś fotki, ale będą dopiero po moim powrocie,za dwa tygodnie, gdyż na szczęście(?) nie ma tamój() internetu.

Ostatnio edytowany przez michel (8.07.2007 00:04:53)

Offline

 

#3 8.07.2007 19:05:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Dreglin

Coś takiego... Na mapach ani nigdzie indziej nie znalazłem. Marnie szukałem najwyraźniej (fakt, że akurat nie mam WIG-owskich setek tego rejonu). Dziękuję za informację i czekam niecierpliwie na fotki.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora