Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 16.02.2015 20:37:12

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Żeby niektórych uspokoić niektórych napiszę, że pani obecnie strzeże dyplomatów

Offline

 

#22 17.02.2015 07:57:31

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Czyli dotrzymano słowa, tak przecież zapowiadano od początku. Schowana pod dywan, tradycji stało się zadość.

Pozostaje mieć nadzieję, że pani nie lubi jedynie staruszek na pasach i nie ma jakichś innych, dotychczas nam nieznanych wrogów. Bo gdyby jej się jakiś dyplomata też nie spodobał, możemy mieć wojnę


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#23 17.02.2015 08:36:37

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Może będzie strzegła dyplomatę z Kuwejtu?

Offline

 

#24 21.02.2015 23:37:15

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Weldonie, czy doskwierają Ci nieco niższe ceny paliw? Chcesz wojny z tym pustynnym mocarstwem?

Może lepiej niech pilnuje szwedzkiej lub szwajcarskiej placówki. Oba kraje neutralne więc tak od razu nam nie odpłacą za porywczą Panią strażnik


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#25 22.02.2015 09:42:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Jak już taki koncert życzeń, to ja bym chciał Litwę. Pewne kwestie mamy lekko niedopracowane, a i słabsi są od nas wyraźnie


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#26 22.02.2015 21:15:10

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Miałem na myśli morderców z dyplomatycznymi paszportami
Przypuszczam, że kto jak kto, ale pirat drogowy najlepiej przypilnuje drugiego pirata

Offline

 

#27 22.02.2015 22:37:18

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Racja, pod litewską ją dać. Może uczyła się w szkole o Żeligowskim?


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#28 22.02.2015 23:53:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

O Żeligowskim? Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że nie. Historia - nawet dziś to już, choć przy całkiem innej okazji, mówiłem - jest obecnie ze szkół dość skutecznie eliminowana. O ile naucza się jeszcze całkiem sporo o jakiejś tam Grecji, czy czymś podobnie aktualnym, to im bliżej naszych czasów, tym robi się gorzej. O ile dobrze pamiętam, w programie liceum na całą drugą wojnę przeznaczono chyba dwie godziny lekcyjne (o ile aż dwie, wcale nie jestem teraz tego pewien). Tak więc Żeligowski... O Piłsudskim, może coś słyszała, o tamtym pewnie nawet nie miała kiedy


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#29 23.02.2015 10:18:02

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Strasznie odchodzicie od tematu

Po prostu miałem na myśli tego kuwejckiego dyplomatę, co zamordował na Ursynowie na przejściu dla pieszych przechodzącą tam kobietę i nic mu nie można zrobić, bo chroni go immunitet dyplomatyczny.
Wcześniej, ale to chyba inny, aczkolwiek też kuwejcki, więził w Wilanowie dwie służące, zmuszając je do niewolniczej pracy.

Pani policjantka pasowałaby tam jak znalazł - może nawet na coś by się przydały jej umiejętności i potrafiłaby  odpowiednio wcześniej zereagować na dziada

Offline

 

#30 26.02.2015 00:17:06

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Ależ manowce... Manowce są cudne, jak stwierdził poeta

Immunitet to ważna sprawa. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wielu naszych "dyplomatów" dotrwało dzięki niemu na placówkach do końca swoich kadencji:)

Jeśli chodzi gości z kręgów kultury wielbłądzio-naftowej to mamy długie tradycje różnych przygód oraz incydentów z ich udziałem. Choćby przygoda gościa imieniem Abu Daud w hotelu o dziś zupełnie innej nazwie. Sprawcę incydentu także chronił immunitet.

PS. Chrisfoxie - mam pełną i gorzką świadomość zakresu nauczania historia w szkołach wszystkich poziomów. Jednak ciągle liczę na zmiany


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#31 27.02.2015 08:47:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Potwierdzam (to o manowcach). To zawsze (nie wiem, jak teraz ) był jeden ze znaków rozpoznawczych tego forum. Gdzieś się dyskusję zaczynało, a gdzie też ona później brnęła... moim zdaniem, urocze. Z powodu takiego podejścia miewałem zresztą spore kłopoty w paru (niby) podobnych zakątkach sieci. Pies z nimi, jak są aż tak poważni, niech sobie będą. Skądinąd, znam bardzo niegdyś fajne forum - nie, to nie aluzja, z całkiem innej branży - gdzie kapitalny zespół, kilku ortodoksów pilnujących, by nie zbaczać z tematu, doszczętnie rozwaliło w ciągu bodaj miesiąca.

Zresztą, tak otwarcie mówiąc: gdyby nie ciągłe nachalne dygresje... cóż ja bym tu mógł napisać?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#32 7.03.2015 21:47:35

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Zaiste! Za to lubię to forum. Tylko na manowcach czuję się bezpiecznie


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#33 10.03.2015 18:09:29

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

A tak z innej "struny" ... Patrząc na działania niektórych współczesnych aktywistów młodzieżowego ORMO, zastanawiam się, czemu mz chamski, w dodatku tchórzliwy lincz na bezbronnym przedmiocie postrzegany jest przez niektórych jako heroiczny wyczyn walki z porządkiem na drodze?

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10959074_10153111138226955_153269581034511985_n.jpg?oh=cab7a80b4b6fd0a9a95e9d2ed9e935d4&oe=557ECA72&__gda__=1433850957_e8737a6ead26dca7eed2ae707616abcc

W sumie czym się różni działalność tych bojówek, jednocześnie oceniających, osądzających i wymierzających sprawiedliwość od działania tych policjantek? (no wiem, mundur, służba itd. ale chodzi mi o ideę )
Dokąd można się posunąć w takim samosądzie? Czy, dla równowagi, ja mogę w identyczny sposób traktować wszelkiej maści zawalidrogi typu rowerzyści jadący jezdnią obok ścieżki rowerowej, piesi przechodzący w niedozwolonym miejscu ... Szprajem ich, albo błotem z kałuży?

Można nie wychodzić, ale wtedy może się okazać, że, tak jak ja i sąsiedzi niemal na całej ulicy, znajdziecie swoje samochody zaparkowane  na małej, osiedlowej uliczce, jak to ma miejsce od kilkudziesięciu lat, porysowane gwoździem przez jakiegoś bydlaka, który stwierdzi, że tak będzie weselej

Offline

 

#34 11.03.2015 18:29:24

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Masz 100% racji Weldonie. Pan z taksówki nie wykazał się wyobraźnią - lub inaczej wykazał się brakiem poszanowania dla przestrzeni wspólnej. Jednak taka reakcja to ORMO wcielone. Kara stukrotnie "dolegliwsza" od czynu - czysta bolszewia. Buntują się? To ich głodem weźmiemy, a co! 

Wkurzają mnie sytuacje gdy z wózkiem dziecinnym lub chociaż dwiema solidnymi siatami w rękach trzeba iść jezdnią, bo chodnik zastawiony. Jednak nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy niszczyć komuś auto. Jeszcze zrozumiem (z trudem) naklejki typu "karny CH.." dla recydywistów, ale takie akcje wywołują u mnie obrzydzenie. Osobnik, który pomalował tę taxi,  potwierdza tezę R.A.Z -a, że w post PRL-u jakim żyjemy w nadmiarze występuje grupa społeczna nazwana "polactwem"

Zjawisko chęci regulacji rzeczywistości dowolnymi metodami świetnie ilustruje grupa na FB jaką niedawno mi pokazał młody człowiek. Imaginujcie sobie, że jest tam profil o nazwie' Święte Krowy Warszawskie" Gromadzi pona 1500 "aktywistów społecznych"którzy chcą kamieniować źle parkujących kierowców i wysadzać złotem i platyną ścieżki rowerowe. To gotowi kandydaci do ORMO XXI wieku. Odpadłem jak poczytałem kilka postów.

Ciągnąc temat - takie zachowania wynikają z totalnej słabości Państwa i bezkarności jego funkcjonariuszy. Stąd tęsknota do porządku za wszelką cenę. Qrde, tylko ja już żyłem w takiej rzeczywistości. A tu znowuż.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#35 11.03.2015 20:39:44

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Antyk napisał:

Wkurzają mnie sytuacje gdy z wózkiem dziecinnym lub chociaż dwiema solidnymi siatami w rękach trzeba iść jezdnią, bo chodnik zastawiony. Jednak nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy niszczyć komuś auto. Jeszcze zrozumiem (z trudem) naklejki typu "karny CH.." dla recydywistów, ale takie akcje wywołują u mnie obrzydzenie.

Naklejki naklejkami, ale czasami trafia się też marker...  U mnie pod firmą jakiś jegomość z Rawy Mazowieckiej notorycznie blokował część chodnika. No i w końcu ktoś mu przyozdobił focusa karnym kutasikiem, takim niemałym ;]  I chyba ciężko to schodzi ze srebrnego lakieru, bo jeździ tak już kilka tygodni...

Offline

 

#36 11.03.2015 21:25:32

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

weldon napisał:

W sumie czym się różni działalność tych bojówek, jednocześnie oceniających, osądzających i wymierzających sprawiedliwość od działania tych policjantek? (no wiem, mundur, służba itd. ale chodzi mi o ideę )

Idea - przynajmniej moja - jest jakaś taka, że jeśli komuś wolno więcej, niż mnie, to powinien być ode mnie lepszy i nie zachowywać się, jak ta pani. A jeśli jednak niezbyt właściwie się zachowa, powinna spotkać go przykładna kara, gdyż inaczej tacy jak ja jeszcze bardziej się zdemoralizują. Tak to powinno wyglądać w cywilizowanym państwie (czy też tylko ja sobie tak cywilizowane państwo wyobrażam ). Inaczej to nie będzie państwo, tylko jakiś kozacki obóz.

Tęsknię za silnym państwem. Państwo, które potrafi jedynie gnębić ubogich bandyckimi podatkami (właśnie liczyłem swoje, adrenalinka była ) ale nie jest w stanie zapanować nad parkowaniem na trawniku, czy przejeżdżaniem rowerem na czerwonym świetle, nie budzi szacunku. A tak chciałbym być z niego dumny...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#37 12.03.2015 14:36:03

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ...i po świętach (nie wychodźcie na ulicę)

Taki nasz los, że możemy być dumni z tego co było, a nie tego co jest teraz (i to nie całkiem z naszej winy)

Chrisfox'owi tęskno do "Politeia" Pana Platona. Cóż, nie dziwię się - mi również. Ale upadek tak rozumianego państwa zaczął się już momencie zburzenia Bastylii i postępuje coraz szybciej. Rady skutecznej jak to powstrzymać nie mam - poza porządkowaniem szerzej pojętym swojego środowiska i otoczenia. Sposoby i pomysły są - trzeba tylko konsekwencji (o tę coraz trudniej )  I znów na manowcach...eeech


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora