Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 16.02.2016 22:46:03

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ul. Wschowska

Ach, pozwalaj sobie, pozwalaj. Ważne, że wreszcie zadziałało. Ciekawe czy to forum nie lubi mak'ów czy mnie?

Szczerze mówiąc zdziwiłem się, że jeszcze stoi - nie byłem okolicy już kilka lat. Dlatego na początku spytałem, czy ma Koleżeństwo pomysł gdzie ustalić właściciela ziemi, na której stoi słup. Może warto się tym zainteresować. Mam doniesienia ( spod stołu) że w dzisiejsze sytuacji politycznej, we władzach miejsko-samorządowych jest pomysł, aby się przychylać do inicjatyw oddolnych. Może teraz jest cień szansy?
Pytanie, jaka placówka poza Muz. Techniki byłoby właściwym miejscem?


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#22 17.02.2016 12:47:56

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ul. Wschowska

http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1 … _wlasnosci - według tego, właścicielem działki jest miasto - ew. Skarb Państwa.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#23 17.02.2016 14:02:26

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: ul. Wschowska

Antyk napisał:

Ciekawe czy to forum nie lubi mak'ów czy mnie?

Jeśli to Cię pocieszy, to z Makiem nie ma to nic wspólnego

Offline

 

#24 17.02.2016 20:16:49

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ul. Wschowska

roox napisał:

Antyk napisał:

Ciekawe czy to forum nie lubi mak'ów czy mnie?

Jeśli to Cię pocieszy, to z Makiem nie ma to nic wspólnego

Czyli chodzi o moją skromną osobę

Dzięki Chrisfoxie - jeśli to działka SP, to przekazanie słupa do właściwej placówki państwowej może być łatwiejsze. Teraz pozostaje znaleźć instytucję chętną  przejąć ten solidny eksponat.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#25 17.02.2016 23:06:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ul. Wschowska

Co do własności, ja bym jednak typował miasto - to ono jest właścicielem działki z drogą, Skarb chyba dopiero za płotem


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#26 4.02.2017 10:04:17

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ul. Wschowska

I problem słupa doczekał się ostatecznego rozwiązania. Zaiste, szczęśliwe miasto, gdzie deweloperzy zajmują się utylizacją miejskiego złomu na własny koszt.

No żesz....

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, … a_Wyborcza


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#27 4.02.2017 16:09:50

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: ul. Wschowska

Przecież nic się nie stało. Typowo warszawskie podejście. Słup zawadzał, to go wycięli a teraz chętnie postawią replikę - tańszą, trwalszą i pewnie ładniejszą. Ciemnemu ludowi i tak wszystko jedno.

Mam takie wspomnienie z lasu, gdzieś na Mazurach. Jakoś całkiem przypadkiem trafiłem na intrygującą kapliczkę (coś tam było wspomniane, że powstała na pamiątkę jakichś wydarzeń, sam już nie pamiętam). W każdym razie, coś było. I zdarzyło się, że tuż obok spotkałem człowieka z wozem, który coś tam w tym lesie robił z drewnem. Zapytałem, o co chodzi z kapliczką. Nie wiedział. On wprawdzie tu mieszka, ale dopiero od kilkudziesięciu lat... U nas też już tak jest. Piszę od rzeczy? Ale tak mi się skojarzyło.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora