Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 15.06.2016 06:45:04

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Jeśli ktoś nie trafił (w co należy wątpić), na wszelki wypadek: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewto … d=2678&p=1 Nie mogę się powstrzymać a nie chcę swoimi wpisami psuć tamtego wątku. To jest dzieło monumentalne, coś niewiarygodnego. Trudno mi opisać radość (no, poniekąd też i dumę, nawet mimo świadomości zerowego wkładu własnego), że czegoś takiego to forum doczekało. Kłaniam się niziutko wszystkim zaangażowanym w poszukiwania i dyskusje, dzięki którym można tu coś takiego zobaczyć.

Pytanie niby niekonieczne, ale rzecz nie moja, wypada je zadać. Moglibyśmy się tym pochwalić na fb?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 16.06.2016 00:35:13

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1863

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

chrisfox napisał:

Nie mogę się powstrzymać a nie chcę swoimi wpisami psuć tamtego wątku.

Wydaje mi się, że nie ma specjalnie powodów by nie dodawać postów w "spisie chronologicznym". Jest na forum świetny wątek o transformatorach: na początku zestawienie, które jest, w miarę dodawania nowych postów, aktualizowane. "Chronologiczny spis kadrów" mógłby funkcjonować na podobnych zasadach, jest tam jeszcze niemało do opisania ewentualnie do poprawienia.

chrisfox napisał:

(...) nawet mimo świadomości zerowego wkładu własnego

Nie potwierdzam, a jestem akurat na bieżąco

chrisfox napisał:

Pytanie niby niekonieczne, ale rzecz nie moja, wypada je zadać. Moglibyśmy się tym pochwalić na fb?

Naprawdę niekonieczne, nie widzę najmniejszych przeciwwskazań ze swej strony 

Ostatnio edytowany przez VCS-3 (16.06.2016 00:36:00)

Offline

 

#3 16.06.2016 11:54:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Czuję się więc upoważniony, dziękuję. Warto o czymś takim społeczeństwo zawiadomić - i jak miło...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 17.06.2016 12:53:18

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 125

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Szczerze mówiąc - podziwiam Was! Nie spodziewałem się, że dzięki wyłudzeniu paru skanów (co kosztowało mnie ledwo parę kliknięć w klawiaturę) uda się zrobić tyle dobrej roboty. Na 75 rocznicę spaceru Willego Georga (to 26 VI, dobrze pamiętam?) taki hołd - macie rozmach

Wątek VCS-a z opisami poszczególntych klatek pozwalam sobie podesłać do USHMM - mam nadzieję, że nikt się za to nie obrazi.

Offline

 

#5 18.06.2016 00:34:06

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Kłaniam się czapką do ziemi! Świetna robota!


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#6 16.10.2016 16:41:57

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 125

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Szanowna forumowa Ekipo!

Dzięki Waszej tytanicznej robocie (szczególnie VCS-3) udało się odkryć wiele z tajemnic negatywów Willego Georga. No i pozostaje mi tylko to pochwalić... i zaproponować: a może kolejnego gettowego fotografa rozpracujemy w podobny sposób? Jeśli ktoś wie które muzeum/archiwum trzyma negatywy któregoś z gettowych fotografów - dajcie znać, uśmiechnę się do nich.

(Tymczasem piszę do Yad Vashem - z tego co kojarzę to oni mają negatywy Heinricha Josta.)

I jeszcze: czy wie ktoś jak jest z udostępnianiem klatek z dokumentalnych nagrań z getta? Bo wiem, że "Unfinished film" nie wykorzystuje całego materiału. No i jeszcze z klatek wysokiej jakości byłbym (chyba) w stanie złożyć jakieś ~panoramy czy wyciągnąć trochę więcej szczegółów bawiąc się w super-rozdzielczość... Czy pisać do AKH, czy ktoś inny siedzi na negatywach tego filmu (bądź wysokiej jakości skanach? - które na pewno powstały na potrzeby "Unfinished Film"

Ostatnio edytowany przez Grochu7 (16.10.2016 16:48:22)

Offline

 

#7 16.10.2016 17:07:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

W części merytorycznej nie pomogę - za wysokie progi i zbyt mało czasu - ale już się oblizuję... Niziutkie ukłony.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 16.10.2016 23:12:59

El_Jot

Użytkownik

Zarejestrowany: 1.04.2014
Posty: 1274

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Świetny pomysł.
Joe J. Heydeckera mają zdaje się w Austriackiej Bibliotece Narodowej.

Offline

 

#9 17.10.2016 11:29:33

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 125

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

To poszły listy do: Austriackiej Biblioteki Narodowej, AYV, AKH. Napiszę jeszcze tak dla picu do USHMM - do tej pory mi raczej sensownie odpowiadali.

Offline

 

#10 12.12.2018 15:33:39

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 125

Re: Willi Georg, getto VI 1941 - dwa słowa od obserwatora

Drobny update (choć z wiekowym opóźnieniem).

Grzebałem się za czym innym po USHMM. I patrzę, oczy przecieram: https://collections.ushmm.org/search/catalog/bib259605 nasza praca została zaznaczona jako publikacja i występuje w ich oficjalnym katalogu

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora