Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 11.09.2018 23:08:43

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

mauzoleum Trzech Morderców?

Czyżby właśnie zniszczono jeden z moich ulubionych pomników?

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40438567_693313247699455_4366243807285477376_o.jpg?_nc_cat=0&oh=02bc33b8d21d5dc1fd3c5d72865a9a5b&oe=5BF20BA3

Co ja teraz będę pokazywał uczniom Jedynki z Felińskiego?

Obrazek z fb, ponoć wykonany 1 września. Panów Kniewskiego i reszty specjalnie nie lubię, ale... Żyjemy w baaardzo dziadowskich czasach. Myślałem, że to rodzicom się takie trafiły. Chyba byłem w błędzie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 12.09.2018 07:17:50

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: mauzoleum Trzech Morderców?

A mieli tylko zlikwidować prowokatora..hmm, wywiadowcę
policyjnego. W efekcie zabili i zranili kilkanaście postronnych osób.
A ich cel przeżył. Wcześniej Rutkowski i Kniewski walczyli w wojnie
Polsko- bolszewickiej po stronie polskiej.Ale później zmienili orientacjęJak to się dziwnie w życiu plecie...

Ps. Dawnymi czasy, wydawało mi się ,że ten pomnik miał
coś wspólnego z wybuchem(zamachem?) magazynu amunicji na Cytadeli.
Ale nie miał..

Ostatnio edytowany przez Wierzbowa (12.09.2018 09:20:43)

Offline

 

#3 12.09.2018 12:24:18

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: mauzoleum Trzech Morderców?

Szkoda, autentycznie mi go szkoda. Po usunięciu napisów i tak już niczego nie gloryfikował a był naprawdę - dla tych, którzy wiedzieli - znakomitym pomnikiem historii.

Teraz już czekam, kiedy z Alei Zasłużonych wywalą Nowotkę. Tak się u nas buduje świadomość

Skądinąd - tak mi się teraz pomyślało - Powązki to pikuś. Jak już się na poważnie zabiorą do cmentarzy, na Wojskowym się zadzieje A teraz ciekawe: taki Eligiusz Niewiadomski - przetrwa, usuną go, czy zbudują mauzoleum?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 12.09.2018 20:15:09

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: mauzoleum Trzech Morderców?

Zmarłym nie należy zakłócać spokoju. Jeśli ktoś zacznie robić
czystki na cmentarzach, podle własnych urojeń, to mam nadzieję
że tych "ktosiów" będzie straszyło po nocach😦

Offline

 

#5 13.09.2018 17:45:27

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: mauzoleum Trzech Morderców?

Tak to wygląda dziś:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/10_1536852557.jpg
Przyznam, że mnie ten obraz cieszy.
Mauzoleum na początku lat 90-tych ub. wieku zostało "zdesakralizowane" przez lud niepracujący miasta: zniknęły napisy i brązowy wieniec, artyści od rzyg-artu obfajdali go farbami. Stało się miejscem popisów sportowych , m. in. na rowerach i wrotkach, a w nocy (sądząc ze śladów) zaspokajania rożnych potrzeb i popędów.
Nie podobało mi się to. Tow. K, H & R nie zasługują na pomnik, ale to jednak był grób. (Po egzekucji ciała morderców pochowano w fosie, a potem ekshumowano i umieszczono w mauzoleum.) Uważałem, że lepiej je rozebrać niż pozwalać na jego bezczeszczenie. Oczywiście, jestem przeciwko naruszaniu grobów, ale tu chyba trzeba było wybrać mniejsze zło.
I jeszcze jedno- obawiam się, że przy okazji powstało miejsce na jakiś inny pomnik, aż boję się pomyśleć jaki ( np. na złom, TEN ZŁOM).

Offline

 

#6 13.09.2018 19:21:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: mauzoleum Trzech Morderców?

Nie cieszy mnie (choć Cię rozumiem).

Od dawna tu bywałem. Najpierw tak sobie, potem jako uczeń żoliborskiej szkoły (tak, alkohol też ). Potem znów tak sobie, ostatnio zawodowo, ale z dużą jednak radością - pokazując młodym, jak niegdysiejsze władze czciły bandytów. Oni naturalnie (naturalnie? - ano tak, niestety, takie czasy) zbyt wiele z tej historii nie rozumieli, ale fajnie było, bo przynajmniej mogłem się wygadać i (za pieniądze ) opluć to i owo...

Poważniej, jestem jednak stanowczo przeciwny usuwaniu pomników. Tak samo, jak swego czasu (może i zbyt energicznie ) broniłem tu Śpiących. Opatrzmy je komentarzem, będzie to z pożytkiem. Burzenie jest tylko barbarzyństwem.

I boję się dalszego ciągu takich działań. Musimy kopiować pomysły Państwa Islamskiego?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 13.09.2018 20:49:59

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: mauzoleum Trzech Morderców?

P.S.
Oczywiście mam nadzieję, że jeśli przy rozbiórce znaleziono jakieś szczątki ludzkie, to pochowano je z szacunkiem w anonimowym dole na jakimś cmentarzu. Mordercy nie powinni mieć grobów, ale powinni być pogrzebani z szacunkiem. Pod Paryżem jest cmentarz, na którym chowano anonimowo odgłowionych urzędowo przestępców. Kwatera była wykorzystywana przez blisko sto lat, aż do likwidacji kary śmierci.
A generalnie jestem przeciwko niszczeniu pomników.
P.S. 2
A tu przykład do czego prowadzi chorobliwa mania :
http://www.prk24.pl/38983592/burmistrz- … nwaldzkich

Ostatnio edytowany przez michel (14.09.2018 12:06:41)

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora