Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                                   Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                            

Apel – pomóżmy rodzinie Temlerów w poszukiwaniu pamiątek#1 30.01.2019 14:20:24

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 107

Album żołnierza Luftwaffe

Forumowa ekipo!

Wiem, że ostatnio zasypuję forum mniej lub bardziej sensownymi pytaniami, ale można też pokombinować z kolejną pracką a'la Willy Georg. W AYV jest album żołnierza Luftwaffe ("Das Warschauer Ghetto: Ein Kulturdokument fuer Adolf Hitler") z którego wiele zdjęć już było męczone. Niestety nie istnieją (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo) negatywy zdjęć, ale jak się zdaje sam twórca układał je dość po kolei w swoim albumie.

Pierwsze 12 sygnatur zajmują pocztówki z Warszawy, później następuje seria zdjęć zrobionych z samochodu przejeżdżającego przez getto, dalej nasz fotograf w paru miejscach wysiadł z wozu (chyba...)- w sumie jest koło 60 zdjęć z getta. Koniec zespołu zajmują fotki które robił sobie z towarzyszami broni przy modernistycznym budynku gdzie byli skoszarowani.

Czy byliby jacyś zainteresowani prześledzeniem tego anonimowego niemieckiego żołdaka? Mogę ułożyć zdjęcia wg sygnatur i przekopiować już ustalone adresy... ale co do identyfikacji wolę zaufać Wam

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora