Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 16.09.2007 14:58:49

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: "Stolica" nr 4

chrisfox napisał:

To nie ten - ten nie ma tendra (nie czuj się przypadkiem pouczany ). To jest (tak mi wygląda) parowóz firmy Henschel&Sohn z roku 1915 lub 1919 (zależy, który egzemplarz). Ta seria nosiła na KDM numery od 12 do 16. Parowozy - z wyjątkiem nr 15 - przetrwały wojnę i służyły na kolei radzymińskiej do roku 1951. W PKP oznaczone: Ty2-2841 do 2844.

Czuje sie pouczany i zupelnie slusznie. Wiem co to jest tender, ale przyznam, ze nawet nie przygladalem sie temu zdjeciu, tylko triumfalnie pobieglem je wklejac dla Was Spokojnie, tamto tez sie znajdzie. Cierpliwosci tylko prosze, bo moja "hausgendarmerie"  dostaje bialej goraczki, jak widzi te tomiska rozwalone po calym domu. Inna sprawa, ze faktycznie chalupa wyglada wtedy, jak punkt skupu makulatury. Rozwloczam kilka tomow na raz na podlodze, oznaczam co ciekawsze strony karteczkami, ktore tne...nozyczki, papiery...no wiecie, a w kazdym razie mozecie sobie wyobrazic, jak to wyglada Jak haus -zandarm  jest na miejscu, mam zezwolenie na wyjecie maksymalnie jednego tomu i moge go czytac wylacznie na podlodze, ze wzgledu na rzekome roztocza, bakterie i ponoc cos tam jeszcze Jak ma miejsce  przemiana w feldgendarmerie (gdzie feld oznacza wszelkiej masci galerie handlowe, Zyganty, Oszony i inne podobne przybytki), wowczas hulaj dusza, piekla nie ma

Za pomylke postaram sie wykpic jakims, pewnie Wam nie obcym, dziwolagiem:

EDYTKA: bezposredni link, wiekszy rozmiar:
http://img133.imageshack.us/img133/8974 … d02cm9.jpg



http://img133.imageshack.us/img133/8974/clipboard02cm9.jpg

Ostatnio edytowany przez trzydziestka (16.09.2007 15:00:03)

Offline

 

#22 16.09.2007 15:17:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Stolica" nr 4

Ze wstydem przyznam, że widzę to po raz pierwszy. Ładne


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#23 16.09.2007 22:28:46

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: "Stolica" nr 4

trzydziestka napisał:

czy to o to chodziło?

Akurat nie o to, ale to zdjęcie też jest rewelacyjne.  Serdeczne dzięki. Przedstawia parowóz serii Ty2 2841 na stacji w Otwocku. Jak dobrze pamiętam jest to okładka Stolicy z roku 1963, z zadanym pytaniem: Czy tak być musiało? lub coś podobnego. Na kilka dni przed likwidacją odcinka Otwock-Karczew.
Mnie natomiast chodziło o zdjęcie parowozu umieszczone w numerze z lat pięćdziesiatych - Artykuł o Parowozowni Warszawa Praga.

Offline

 

#24 16.09.2007 22:32:32

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: "Stolica" nr 4

trzydziestka napisał:

Ja rowniez z racji tej, ze od lat gromadze wszelakie rupiecie, roznego autoramentu i proweniencji

Skąd ja to znam?

Offline

 

#25 17.09.2007 00:27:56

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: "Stolica" nr 4

Mechanik Jarząbek napisał:

trzydziestka napisał:

czy to o to chodziło?

Jak dobrze pamiętam jest to okładka Stolicy z roku 1963, z zadanym pytaniem: Czy tak być musiało? lub coś podobnego. Na kilka dni przed likwidacją odcinka Otwock-Karczew.

Wrecz przeciwnie. Artykul nosi tytul: "Amnestia Ciuchci", a pierwszy akapit mowi:" A wiec jednak...jednak - zostaje" A dalej jest mowa o zamierzonym, ale niedoszlym zlikwidowaniu trasy Warszawa - Karczew. I to jest numer z czerwca 1961 roku. Wkleje pozniej ten artykul. Na razie przejrzalem dwa roczniki z lat 50. (wbrew pozorom, te lata sa najslabsze, w kolko fotki MDM i PKiN i jakies futurystyczno-bolszewickie rysunki architektow, co i jak bedzie wygladalo - na parszywym papierze i tragicznej jakosci, ze o tekstach - stalinowskich i bierutowych peanach nie wspomne ) i na nic takiego nei trafilem, choc uczulony jestem juz na wszystko, co na szynach
pozdrawienia.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora