Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 14.09.2007 10:05:14

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Cegielnia Wieliszew

Około 20 lat temu podczas jednej z wycieczek rowerowych znalazłem na wyrobisku piasku Cegielni Wieliszew stary, wąskotorowy, dwuosiowy wagon osobowy, pochodzący z kolei gdańskiej. Po jakimś czasie pokazałem ten wagonik koledze, który niedawno okazał się moim Pomocnikiem - Pozdrawiam tą drogą. Kolega obfotografował ten wagonik i wszelkie namiary o nim przekazaliśmy odpowiedniemu fachowcowi z bardzo zaszczytnej instytucji.  Po dokonaniu należytych oględzin, fachman ten stwierdził autorytatywnie: "Złom, nie opłaca się". I chyba się domyślacie co się stało z naprawdę pięknym wagonem.
Ale to tak tytułem wstępu, ponieważ o tej kolejce chyba jeszcze nikt nie pisał. W ostatnią sobotę udaliśmy się z Małżonką do lasu, celem sprawdzenia czy nie ma tam grzybów. Grzybów specjalnie nie było ale za to na niewielkim nasypie znalazłem kawał drewna, który po odwrówceniu okazał się podkładem i z którego sterczały dwa haki. Zdjęcia wrzucę później a jak Pan Pomocnik zezwoli, to wrzucę także zdjęcie wagonika.

PS. Na kilka dni przed wyborami ja wszędzie znajduję jakieś haki.

Offline

 

#2 14.09.2007 12:50:41

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Cegielnia Wieliszew

Mechanik Jarząbek napisał:

Na kilka dni przed wyborami ja wszędzie znajduję jakieś haki.

To się zawsze przyda - przed wyborami, po wyborach...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 17.09.2007 22:10:41

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: Cegielnia Wieliszew

Haczyki wieliszewskie

http://img511.imageshack.us/img511/4610/wieliszewhakikv1.jpg


Nasyp

http://img252.imageshack.us/img252/9624/wieliszewnasypyj4.jpg

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora