Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 6.04.2007 19:51:25

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

przedwojenna kanalizacja

Jako, że ostatnio w ogóle się żeliwem interesuję, zacząłem niechcący patrzeć także u siebie na wsi. I muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem zasięgu sanacyjnej kanalizacji na - dość bylejakim w końcu, nawet dziś - Targówku. Charakterystyczne pokrywy z Białogonu można bez trudu spotkać na Borzymowskiej, Księcia Ziemowita (!) a dziś niechcący wdepnąłem na taką w miejscu, które w roku 1939 było granicznym odcinkiem Radzymińskiej - na północ od Trockiej. Wierzyć się nie chce, co ta sanacja tu wyprawiała - dla porównania, kanalizacja na Zaciszu, to zdaje się dzieło dopiero ostatnich lat...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 6.04.2007 23:17:13

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: przedwojenna kanalizacja

Zgadza się (z tym Zaciszem). Pobudowali jak jeszcze mieszkałem, czyli przed 2007, ale u mnie było szambo, nie perfumeria. Z tym, że takie tam Zacisze - na wysokości McDonalda, tylko po przeciwnej stronie Radzymińskiej. To już się chyba raczej powinno Lewinów nazywać.


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#3 7.04.2007 00:06:23

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: przedwojenna kanalizacja

Zdaje się, że i na tym bliższym Zaciszu, też kanalizacji do niedawna prawie nie było - w każdym razie pamiętam sporo ogłoszeń o przetargach na budowę sieci kanalizacyjnej w tamtym rejonie. A przed wojną, proszę - kanalizacja na Targówku była dociągnięta praktycznie do granic administracyjnych miasta. Ciekawe, jak to wyglądało gdzie indziej.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 12.04.2007 18:58:01

 zmisiek

Moderator

Skąd: z Dolnego Miasta
Zarejestrowany: 20.03.2007
Posty: 153

Re: przedwojenna kanalizacja

Ale nie wszystkie domy były chyba do niej podłączone?
Pamiętam, że u mojej Babci na Smoleńskiej jeszcze w 1984 roku wygódka była na podwórku.

Offline

 

#5 12.04.2007 21:50:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: przedwojenna kanalizacja

Tak, z tymi podłączeniami już było jakoś inaczej. Nie wiem, czemu to przypisać - czyżby koszty przyłączenia się do sieci przesądzały sprawę? Może. W kazdym razie, kanały były - i to mnie napełnia dumą (szkoda tylko, że tamtego miasta już nie ma).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora