Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 2.05.2007 23:26:34

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Zdjęcia z Utraty (Normalnotorowe okolice Warszawy)

Ktoś może odpowiedzieć na zadane tam pytania? A może wiecie o jakichś sensownych stronach poświęconych kolejnictwu, to sobie sam poczytam. Właściwie to jak ludzie pytają zamiast samemu poszukać (jak ja teraz) to mnie zawsze szlag trafia, ale jak już wrzucałem zdjęcia, to wpisywałem co mnie zainteresowało, teraz już się nie mam jak sensownie wycofać

Po co jest dodatkowa szyna po prawej? Czasami takie same są w okolicach zwrotnic, czyżby chodziło o jakieś dodatkowe zabezpieczenie przed wykolejeniem?

Jest tam śruba z bardzo dobrze widocznymi cyferkami - znaczą coś?

Zazwyczaj szyny są skręcane (łubki) - a jedna jest zespawana. Kiedy się spawa, kiedy skręca?

Oznaczenie na szynie - PKP S49HP coś brajlem 1950 - to się jakoś tłumaczy? S49 to zdaje się 49 kilogramów na metr, ale HP?

X G.H.H. 1935, M.H.U. T. 1931, B. V. G. BOCHUM. 1930, FH. 1928, FH 1941 - data i oznaczenie producenta. Większość pewnie niemiecka.

Ostatnio edytowany przez Borek (2.05.2007 23:57:52)


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#2 2.05.2007 23:30:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Zdjęcia z Utraty (Normalnotorowe okolice Warszawy)

Po długim weekendzie na pewno otrzymasz komplet odpowiedzi - w końcu mamy tu Mechanika Ja się nie będę wychylać, bo nie znam zbyt wielu odpowiedzi - a tych, które mógłbym podać, nie jestem pewien. Zaczekajmy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 2.05.2007 23:39:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Zdjęcia z Utraty (Normalnotorowe okolice Warszawy)

A swoją drogą, natłukłeś tam fajnych zdjątek Bywam w tych okolicach od dawna i jakoś nie chciało mi się schylać... Ot, głupota.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 3.05.2007 00:01:48

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Zdjęcia z Utraty (Normalnotorowe okolice Warszawy)

Najzabawniej jest chodzić wzdłuż torów i patrzeć po datach Mam wrażenie, że takie bocznice to kolekcja spadów z wszystkich możliwych linii rozbieranych wcześniej, więc i łatwo trafić na różne skarby. A od Ciebie to rzut beretem. Zwłaszcza po tym, jak wiadukt do spalarni zbudowali.

Z dawnych czasów żeglarskich pamiętam, że na stacji bodajże w Żygicku (tuż koło portu) widziałem szyny datowane na 1905. Ale to było ponad 20 lat temu, chyba w 83, więc głowy sobie obciąć nie dam. Paznokcie tak, bo właśnie mam za długie


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#5 3.05.2007 10:25:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Zdjęcia z Utraty (Normalnotorowe okolice Warszawy)

Najzabawniejsze, że i tam - na bocznicach - bywam od dawna. I nie chciało się spojrzeć... Z tymi odpadami, zapewne masz rację - że też wcześniej na to nie wpadłem. Bocznic szukać, bocznic


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora