Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#101 12.10.2009 19:57:12

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: czas honoru

Jeden z bohaterów serialu, Janek, cierpi na sklerozę. Bidulek zapomniał, że już kiedyś oświadczył się Lenie i został przyjęty - przypomnę słowa Leny skierowane do Janka z pierwszej serii: "We wrześniu miał odbyć się nasz ślub. Gdyby nie wojna, bylibyśmy teraz razem" (chodziło oczywiście o wrzesień 1939 r. ). Ponieważ autorom serialu tak pasowało, więc kazali teraz Jankowi jeszcze raz się oświadczać, a Lenie udawać zaskoczoną. Trochę to żenujące.
Ale poza tym, ostatni odcinek naprawdę mi się podobał.

Ostatnio edytowany przez ines (12.10.2009 20:00:56)

Offline

 

#102 12.10.2009 21:58:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Mam problem. Wczoraj wieczorem obejrzałem, dziś już nie pamiętam. Nie wrył mi się jakoś - albo to tylko kwestia wieku i niezdrowych upodobań.

A, już sobie przypomniałem fajną rzecz. Prawdopodobnie nazistowsko-hitlerowscy zbrodniarze w momencie otwarcia lokalu z zegarem, zakazali działalności innych kawiarń - żeby wszyscy konspiratorzy musieli się spotykać akurat tam. W każdym razie, tak wynika z rozwoju akcji. Nagle wszyscy zaczęli tam bywać i siadać przy wiadomym stoliku. A namaszczony przez Adamczyka "właściciel", Pan Szpicel, jest tam jedynie po to, żeby odganiać od stolika tych, którzy mniej wyglądają na Polskich Bandytów, niż reszta gości.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#103 12.10.2009 22:25:23

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: czas honoru

Kto wie, może serial zaczął mi się podobać, ponieważ bohaterowie zaprzestali włóczęgostwa po Krakowskim Przedmieściu.  Ale wygląda na to, że teraz zaczęli uporczywie wysiadywać w jednej i tej samej kawiarni

Offline

 

#104 12.10.2009 22:32:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

To akurat logiczne - wszak mamy ogólnoświatowy kryzys. Filmowanie kawiarni jest tańsze, niż kręcenie scen na Krakowskim.

Całe szczęście, ze w Polsce z kryzysem dobrze sobie radzimy. Gdyby było gorzej, być może w ogóle by zrezygnowano z wizji. Sam dźwięk musi być o wiele tańszy - i bez obrazu można go nagrywać gdziekolwiek, choćby leżąc w łóżku przed telewizorem (ze starym niemym filmem). Są już programy telewizyjne dla niesłyszących - tu mielibyśmy wyjątkowo nowatorską formę: pierwszy film dla niewidomych.

(inna rzecz, że strona wizualna drugiej serii, rzeczywiście może obrzydzić posługiwanie się wzrokiem)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#105 14.10.2009 10:49:05

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: czas honoru

Ciekawostką w filmie są "przebitki" oryginalnych scen z Getta (wiele dla mnie nieznanych), niestety  trwają one krótko i nakładane są na współczesne zdjęcia.
(Taki był z pewnością zamysł artysty ale mnie osobiście b. irytują)

Offline

 

#106 8.11.2009 22:10:32

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

A mówiłem, ze będą fajerwerki? Dzisiejszy odcinek całkiem, całkiem...

(kto chce, może do mnie mówić "Proroku")

Ten cały Pan, co to niby ma żonę i podkłada ją Panu z Abwehry, dla uwiarygodnienia swojej (i podkładanej Panu z Abwehry Pani), otrzymuje od swoich mocodawców mieszkanie. Zapewne ma ono go ukazać Panu z Abwehry jako porządnego aryjskiego Dobrze Ustawionego Człowieka. No fakt, gość regularnie bywa w kasynie, ubrany jest przyzwoicie, jeździ niezłą bryczką... Gdzie też on dostaje to mieszkanie, co to ma go uwiarygodnić? Wiadomo, na Pańskiej 12 (m 6). Niezła dzielnica, samo centrum.

(a że to w getcie... a nuż Pan z Abwehry tego nie wie i nie zauważy?)

Akcja z napadem na Serbię też mnie urzekła. Tamtejszy komendant chyba sądził, że to sowieci uderzyli. I odparł ich sowieckie uderzenie, parabelką.

Oczywiście, historie z Panem Szmalcownikiem i Panem z Trzynastki również urocze. Ta cichociemna lebiega coś by tak niby chciała z tym zrobić, ale się boi i ma opory. Wyciągnie broń, postraszy; tamci mu powiedzą, żeby tego nie robił - i nie robi. Taką fajtłapę nam tu Anglicy zrzucili, coś niebywałego. On mi wygląda na ofiarę przemocy domowej - wicie, dominujący ojciec z długim kijem, te rzeczy...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#107 11.11.2009 11:22:55

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Tak to za mną chodzi od niedzieli i zapominam...

Akcja z przebiciem się przez mur na teren Serbii (skądinąd, z muru w pewnym momencie wyjrzało całkiem nowoczesne wiertło - końcówka z węglikami spiekanymi , a panowie po drugiej stronie chyba nie mieli ze sobą wiertarki...) jako żywo coś mi przypomina. O, coś takiego:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1257934324.jpg

Różnica jest z grubsza taka, że tamten serial miał być śmieszny z założenia. Poza tym prawie to samo, tylko w tamtym scenariusz lepszy, dobrzy aktorzy i ładniejsze aktorki.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#108 22.11.2009 22:47:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Wiertarkę mieli, przyznaję. Nie taką ładną, jak moja - ręczną korbę - ale mieli. Specjalnie obejrzałem powtórkę

Dziś bez fajerwerków, ale podobała mi się akcja z odwożeniem blondynka (wybaczcie, nie rozpoznaję z nazwiska większości tych Artystów) na Pańską 12. Zawieźli go tam Pan z Abwehry i Gestapoführer Adamczyk. Ten ostatni mówi później: on mi się nie podoba (czy jakoś tak). Pan z Abwehry nie wiedział, dlaczego - a ja wiem. Adamczyk chyba zaczął podejrzewać, że z gościem, który mieszka w getcie, coś może być nie tak


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#109 24.11.2009 23:48:23

beat

Nasz Drogi Gość

Re: czas honoru

Zaglądam do Was prawie codziennie - jednak dopiero dzisiaj trafiłam na "Czas horroru". Już myślałam, że tylko ja
oglądam to coś. Nikt z moich znajomych tego nie ogląda - to nie znaczy, że są tacy kulturalnie wysublimowani, oni
w tym czasie oglądają inne idiotyzmy na innych kanałach . Po lekturze - cieszę się i dobrze mi, albowiem nie jestem
odosobniona w swoich opiniach - co to jednak znaczy poczucie przynależności do wspólnoty !
Od początku /od pierwszego odcinka/ oglądam to coś z wyjątkowym, chorobliwym zainteresowaniem - czekam na
błędy historyczne, pomyłki, przekłamania i fałszywą "wizualizację' okupacyjnej rzeczywistości. I ten serial spełnia moje
"oczekiwania" w każdym odcinku w 100%.
- W pierwszej części ciągle pojawiała się scena na Krakowskim Przedmieściu z niemieckim patrolem - było ich trzech - a w
środku statecznie w za dużym hełmie kroczył niemiecki okupant /na oko 140 cm wzrostu/. W drugiej części już go nie ma
i jest mi bardzo smutno ... Bardzo mi go brakuje - bez niego to jakby zupełnie inna okupacja..
- Serbia-Pawiak - te Panie mają takie śliczne, czyste rzecz jasna sukienki, nałogowo palą, w kontaktach z 'wolnością"
zachowują się jakby miały komórki i właściwie tylko od nich zależy kiedy opuszcza Pawiak - na razie nie ma sensu
przemieszczać się na wolność .
- Wanda - aktorka - ta jest zupełnie urocza - nic nie mówi, nic nie rozumie i głupio przygląda się otaczającej ją rzeczywistości.
W 2 części - w scenach na Serbii- co jakiś odcinek - ma na twarzy krwawe ślady po przesłuchaniach na Szucha , albo nie ma
i nie ma w tym ciągłości - krwawe wybroczyny pod prawym okiem i przy wardze z lewej strony.
Rany Boskie ! Ja mogę ten serial "spunktować" z góry na dół - teraz jednak muszę spać ... Lecz to nie koniec,,,

 

#110 25.11.2009 00:27:23

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

No wreszcie... Czekam niecierpliwie

Bardzo podoba mi się zwrot "chorobliwe zainteresowanie". Tak, to jest to, co i mnie skłania do regularnego nurzania się w tym dziadostwie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#111 25.11.2009 21:36:18

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: czas honoru

chrisfox napisał:

No wreszcie... Czekam niecierpliwie

Bardzo podoba mi się zwrot "chorobliwe zainteresowanie". Tak, to jest to, co i mnie skłania do regularnego nurzania się w tym dziadostwie.

Ta rozrywka wciąga, widzę po sobie. Naprawdę, można się nieźle ubawić. Tylko szkoda... że z takich rzeczy.

Offline

 

#112 26.11.2009 18:08:08

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: czas honoru

A ja (tak myślę) zauważyłem paprocie , w białych plastikowych doniczkach,w oknie drewnianego domu,gdy pani z obstawy radiostacji stwierdza że jej się ksiądz co ją minął dziwny wydał.

Offline

 

#113 26.11.2009 18:26:50

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Muszę obejrzeć powtórkę. Ale pewnie masz rację, pełno tam takich kwiatków. I gdyby tylko takie były...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#114 27.11.2009 11:46:33

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: czas honoru

Kwiatków nie zauważyłam ale w przedostatnim odcinku - tym od wiertła wychodzącego ze ściany ( faktycznie to była niezła wpadka ) zuważyłam jak podczas spaceru po parku - rzadko oglądam ten serial, więc nie wiem jak oni się w filmie nazywają, chodzi mi o tego bruneta, Wieczorkiewicz ma na nazwisko -  jak podczas spaceru z dziewczyną, mijają piękną ustawioną na środku aleji pastorałkę a po bokach stoją współczesne lampy Bardzo mnie rozbawiła dbałość o szczegóły .

Offline

 

#115 1.12.2009 22:30:33

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: czas honoru

Na filmwebie ktoś celnie stwierdził, że ten serial powinien mieć tytuł "M jak miłość w Generalnej Guberni".

Podobno twórcy serialu mają zamiar doprowadzić losy bohaterów do Powstania Warszawskiego włącznie.

Ostatnio edytowany przez ines (1.12.2009 22:31:58)

Offline

 

#116 1.12.2009 23:03:10

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Powinni jeszcze pokazać wesołe życie Moslera w Argentynie

Swoją drogą ciekawe, co też z nim się stanie. Akcja z paszportem powinna się skończyć Hotelem Polskim, ale czy twórcy na coś takiego wpadli?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#117 2.12.2009 10:46:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Jest to zdjęcie w galerii, wkleiłem je nie znając jeszcze Serialu Tysiąclecia...

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1237501615.jpg

...toteż podpis jest niekompletny i bzdurny. Jakieś takie chrzanienie, że to z Pawiej, że 42, 29 i 29a - i co komu po tym. Dziś bym napisał tylko: przez tę ścianę Artyści dowiercili się do Serbii


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#118 6.12.2009 23:36:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

W dzisiejszym odcinku wrażenie zrobił na mnie profesor Sajkowski. Człowiek, którego uważałem za lebiegę pokazał w końcu, że ma znacznie więcej... (w Meksyku to się bodajże nazywa cojones) od tych wszystkich cichych ciemniaków po drugiej stronie muru. Brawo.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#119 9.12.2009 23:55:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

Zajrzałem na forum takiej sobie organizacji ukrywającej się pod literkami tvp i znalazłem coś takiego:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1260398991.jpg

Nie, nie chodzi o straszliwe tło. Spójrzcie na napis. Zrzut pochodzi z odcinka emitowanego w internecie, przed pokazaniem go w telewizorni. Oficjalny pokaz odbył się już z poprawionym tytułem. Sieć to jednak potęga. Gdyby nie internauci... Biedni, biedni realizatorzy dzieła.

(http://forum.tvp.pl/index.php?topic=27047.0 )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#120 10.12.2009 00:10:58

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: czas honoru

A, jeszcze coś. Cytat też stamtąd, jeszcze cieplutki, ujrzany przed 20 sekundami:

liczy się przesłanie, a nie tylko zgodność z prawdą!

Zapachniało latami młodości. Wtedy też liczyło się wyłącznie przesłanie. Prawda? Eee...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora