Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                                   Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                            

Apel – pomóżmy rodzinie Temlerów w poszukiwaniu pamiątek


Sport Beauty Moda Moda 2 Moda 3

#1 21.04.2009 18:31:35

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

16 maja Noc Muzeów

Czas: od 16 maja, 19:00 do 17 maja, 03:00

Warszawiacy i turyści z kraju i zagranicy, będą mogli odwiedzić 141 placówek kulturalnych. W tę jedyną noc będzie można odwiedzić nie tylko najważniejsze, stołeczne muzea i galerie. Po raz pierwszy otwarte będą Synagoga im. Nożyków, Sejm RP czy Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 19.00 koncertem Grupy MoCarta na Krakowskim Przedmieściu. Potem w kierunku pl. Zamkowego ruszy barwna parada kuglarzy, szczudlarzy, tancerzy. O godz. 21.00 na placu, przed kościołem św. Anny, odbędzie się przedstawienie Teatru Akt. Potem co godzinę przed największymi placówkami kulturalnymi odbywać się będą kolejne przedstawienia teatrów ulicznych. Nowością tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie jest to, że co czwarta placówka kulturalna będzie otwarta do godz. 3.00. Reszta galerii i muzeów przyjmie gości go godz. 1.00.

Jak co roku w czasie Nocy Muzeów, gości zapraszają również instytuty narodowe - Bułgarski Instytut Kultury, Czeskie Centrum, Instytut Francuski, Instytut Słowacki i Węgierski Instytut Kultury.

Dodatkową atrakcją będzie przyjazd do Warszawy Muzeum Mazowieckiego w Płocku, który swoją największą w kraju kolekcje secesji zaprezentuje m.in. w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny, Instytucie Adama Mickiewicza i Centralnej Bibliotece Rolniczej.

Tradycją Nocy Muzeów w Warszawie jest to, że wstęp do wszystkich muzeów i galerii jest bezpłatny. Nie trzeba będzie płacić także za imprezy i wydarzenia artystyczne. Prawie do wszystkich placówek kulturalnych wejdziemy bez żadnych ograniczeń. Jedynie do Filtrów Warszawskich i na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki zostały wprowadzone bezpłatne zaproszenia, które będą rozdawane poprzez media. Warto wybrać się też na ul. Próżną, gdzie na małej scenie przez kilka godzin odbywać się będą kameralne koncerty. Planowana jest także gra miejska na Pradze Północ.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w czasie tegorocznej Nocy Muzeów, Miasto st. Warszawa uruchomi bezpłatny transport pomiędzy placówkami kulturalnymi. Dzięki współpracy z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej zostało przygotowanych dziewięć muzealnych linii autobusowych i jedna zabytkowa linia tramwajowa. Po ulicach stolicy będą jeździć zabytkowe autobusy i tramwaje. Specjalnie na Noc przyjedzie blisko 20 „ogórków”. Takiego jednorazowego zlotu tych pojazdów nie ma nigdzie w Polsce!


Biuro Promocji Miasta na Noc Muzeów przygotuje 50 tys. informatorów i 50 tys. ulotek. W zeszłym roku impreza zakończyła się wielkim sukcesem. Ponad 120 placówek odwiedziło blisko 200 tys. zwiedzających.


Czas: od 16 maja, 19:00 do 17 maja, 03:00

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora