Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 14.10.2010 13:03:40

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Muranów kiedyś i dziś

Często trudności nastręcza zlokalizowanie przebiegu starych ulic w obecnej przestrzeżenie miejskiej. Tak jest np. z północną częścią Muranowa.
Wrzucam wynik małego eksperymentu.
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/81_1287053498.jpg
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/81_1287053552.jpg
Jak widać niektórych powojennych budynków już nie ma (a nie wiadomo co będzie z Intraco).

Offline

 

#2 14.10.2010 13:34:00

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Muranów kiedyś i dziś

Tak dla uzupełnienia tematu.Budowniczowie nowego osiedla (na miejscu dawnej zajezdni) w pewnym sensie odtworzyli
przebieg dawnej Żoliborskiej.Jest to obecnie bezimienny dojazd do nowego budynku. Jakoś nikt nie wpadł na pomysł aby przywrócić Żoliborską z niebytu.

Offline

 

#3 14.10.2010 15:24:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Muranów kiedyś i dziś

Masz na myśli przywrócenie nazwy? Oj, to nie jest (dla naszych władz) prosta sprawa. Żoliborska do niedawna - choć nieoficjalnie - istniała. Teraz uczyniono wiele, aby ją całkiem zlikwidować i ja bym nie liczył na to, że komukolwiek będzie się chciało walczyć o nazwę dla kawałka parkingu - zwłaszcza o tak bezsensowną i nieatrakcyjną, jak Żoliborska. Gdyby zaproponowano nazwanie tej uliczki imieniem jakiegoś Wielkiego Wielokulturowego Poety, czy inszego Bojownika o Wolność Burkina Faso, może byłaby jakaś szansa.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 16.02.2011 14:11:05

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Muranów kiedyś i dziś

Ciekawostka, Franciszkańska róg Nowiniarska lata sześdziesiąte.
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/103_1297861308.jpg
Nie wiedziałem, że Nowiniarską jeździły trolejbusy.Dziś ten teren wygląda zupełnie inaczej.

Ps Nie chciałem tworzyć nowego wątku, a tytuł "Muranów kiedś i dziś" wydał mi się adekwatny.No więc post umieściłem tu.

Offline

 

#5 16.02.2011 14:27:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Muranów kiedyś i dziś

Lokalizacja tego obrazka wydaje się zupełnie logiczna. Administracja forum nie zgłasza zastrzeżeń

Trolejbusy na Nowiniarskiej pamiętam, chyba nawet gdzieś kiedyś stamtąd jeździłem. Ciekawie to wyglądało, patrząc z zachodu: pusty plac, za placem ogromny trawnik a za trawnikiem trolejbusy. A w ogóle, ładna fotka, dziękuję


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora