Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 19.02.2012 05:33:42

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

19 lutego

1473 – Urodził się Mikołaj Kopernik, burzyciel zastanego porządku, postać pomnikowa
1846 – Rozpoczęła się rabacja galicyjska, dzięki której mniej więcej wiemy, kim był niejaki Jakub Szela. Tu też można zajrzeć: http://histmag.org/?id=2783
1884 – Urodził się Maciej Rataj, marszałek Sejmu RP, zamordowany w Palmirach w 1940 r.
1922 – Urodził się Władysław Bartoszewski.
1943 – Aresztowano Delegata Rządu RP, Jana Piekałkiewicza.
2012 – Mieszkający nade mną warszawianie, rozpoczęli realizację swojego Fall Weiss. Całkiem, jak Hitler, o 4.45. Przybyli do stolicy, powróciwszy od swoich pagórków leśnych i łąk zielonych i rozpoczęli urzędowanie. Rację mieli wszyscy chłopomani, siła tkwi w ludzie. Potężne mają płuca, zdrowe ich głosy niosą się po naszym cichym Targówku. I tupią nieźle, to zapewne umiejętność nabyta dzięki oberkom. Radość też w ludzie tkwi ogromna (Kraft durch Freude) - cieszą się ichnie kobiety bardzo, radosne kwiki urozmaicają moją smutną egzystencję ponurego ksenofoba. Dobrze mi tak, gdybym ich lubił, na pewno by się tak nie zachowywali. Musi, swoim zdrowym instynktem, wyczuwają czające się nieopodal Zło.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 19.02.2012 08:55:36

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 19 lutego

Łączę się z tobą w bólu ... Mi, co prawda, mieszkanie w bloku kojarzy się najpierw z masą śmieci, jakie były wyrzucane przez okna na trawnik za blokiem, a potem z cieknącym wiecznie dachem (mieszkałem na X piętrze, i położyli jakąś płytę stropową odwrotnie podobno - izolacją do środka) oraz wierceniem w ścianach o dziwnych porach dnia i nocy, ale mam to już na szczęście za sobą

Co do kalendarium, to w 1900 roku urodziła się Apolonia Lisowska - aktualnie najstarsza warszawianka.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 19.02.2012 10:02:40

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: 19 lutego

chrisfox napisał:

wyczuwają czające się nieopodal Zło.

Krzysiu, do wszystkiego trzeba podchodzić optymistycznie. Stare przysłowie mówi - "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" i tak jest w Twoim przypadku. Zostałeś napadnięty przed świtem ale po małym zdenerwowaniu wskoczyłeś na Forum i zacząłeś tworzyć. Jestem pewny, że niektóre Twoje sentencje staną się klasyką.
A na pocieszenie dobrze się zastanów nad tym przypadkiem. Może ci z góry nie przyjechali a odwrotnie wyjeżdżają co zapewne  nie tylko im  sprawia radość ale Tobie przedewszystkim. 

Ta Twoja pobudka nie obyła się zapewne bez papieroska ..... albo dwóch i to też jest optymistyczne, gdyż w ten sposób pomagasz nadwątlonemu budżetowi.

Offline

 

#4 19.02.2012 11:04:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: 19 lutego

Otóż niestety, przyjechali. Przez kilka dni ich nie było, jednak ten piękny czas już minął, jak wszystko, co dobre. Zapewne wykorzystali go na gonienie po polu jakiegoś miłego stworzenia, zamordowanie go, poćwiartowanie i zapakowanie do słoików. Teraz rzeczone słoiki już są na Targówku - i ich dysponenci także


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 19.02.2012 11:25:24

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: 19 lutego

Krzysiu, kiedyś Twój imiennik śpiewał:

Hej słowiki, słowiki nie śpiewa bez was las
Hej słowiki, słowiki wracajcie do swych gniazd
Hej słowiki, słowiki wracajcie do swych gniazd


Dziś, gdyby żył zapewne zaśpiewałby tak:

Hej słoiki, słoiki wracajcie do swych gniazd .

Offline

 

#6 19.02.2012 16:10:07

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: 19 lutego

Tamta piosenka była smutna i ta też by była. I tak samo skuteczna


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora