Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 22.02.2008 08:57:05

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Rzeszów itp.

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na umieszczone niedawno przez Jurka kolejne piękne obrazki z Rzeszowa i Tomaszowa Lubelskiego. Miło popatrzeć, goraco polecam. I nawet coś kolejowego...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 22.02.2008 12:42:14

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Rzeszów itp.

A już się martwiłem, że Was zanudzę tymi zdjęciami. Może jednak nie jest aż tak źle.
Pozwolę sobie dodać, że to jeszcze nie wszystko.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#3 22.02.2008 12:59:58

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Rzeszów itp.

Jeśli to jeszcze nie wszystko, tym bardziej polecam

Naprawdę fajne zdjęcia. Mam trochę cerkwi, głównie z pasa nadbużańskiego - Dubienka, Włodawa, monastyr w Jabłecznej itp. - niestety, wszystko na slajdach. Nie dość, że zdjęcia takie sobie, to jeszcze nie mam kiedy skanować.

Przy okazji. Niedawno przypadkiem oglądałem ciekawy filmik o tamtych okolicach - trochę powstania kościuszkowskiego, 1863, trochę dziejów późniejszych. Miejscowy historyk, omawiając T34-85 z Dubienki, sugerował, że był to jeden z czołgów, które tam latem 1944 działały (nawet wspominał o jakichś śladach na pancerzu). Może i tak było, ale czy to jednak odrobinę nie za wcześnie...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 7.04.2008 03:24:10

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Rzeszów itp.

To ponudzę sobie w tym wątku, żeby nie zakładać nowego.

Krzysiek swego czasu  w rzeszowskiej galerii umieścił zdjęcie niemieckiego lazaretu zlokalizowanego w Rzeszowie.

http://img232.imageshack.us/img232/5613/rzeszwiilolazaretgc9.jpg

Zastanawiałem się, gdzie mógł on się mieścić. To solidne  ogrodzenie przed budynkiem kierowało mnie w zupełnie inną stronę. Ale, ale... wreszcie znalazłem. A ogrodzenie zniknęło gdzieś podczas poszerzania chodnika.

http://img217.imageshack.us/img217/3421/img4246jpgmaypw6.jpg

To wejście główne do II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa - Kuli przy ul. Jałowego. Przed wojną II Państwowe Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Sobińskiego. Ten fragment ulicy nosił wtedy jeszcze nazwę Krakowskiej. Budynek był na pewno świadkiem dramatycznych przemarszów wojennych na linii wschód - zachód. Innej drogi nie było.

Tu się na szybko ucieno, tam przycieno

http://img220.imageshack.us/img220/3194/rzeszwiilolazaretjpgzmnfp0.jpg


I wyszedł klimat bardziej zbliżony do tego sprzed ponad sześćdziesięciu lat. Na szczęście już bez "Gott mit uns" na brzuszyskach.

http://img132.imageshack.us/img132/8826/rzeszwlazaretzmienionyjyj5.jpg


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#5 7.04.2008 17:58:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Rzeszów itp.

Jak to miło móc się przymierzyć do czegoś, co stoi sobie nadal... Oczywiście, to nie umniejsza mojego uznania a także nie oznacza, że obarczam Jurka odpowiedzialnością za BOS Fajnie tak sobie popatrzeć, mam nadzieję na jakiś ciąg dalszy


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora